Kuyruk sokumu Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

adminGenel Sağlık0 Yorum30 Aralık 2014

Kuyruk sokumu ağrısı , etkilenen hastanın hayat kalitesini düşürerek derecede ağrıya sebep olan bir hastalıktır. Kuyruk sokumu ağrısı çeken hastalar eğer hastalığı ile ilgili bilgilendirilmezler ise doktor doktor çare ararlar. Kuyruk sokumu hastalığı kadınlarda erkeklere oranla 2 kat daha fazla görülmektedir.

Kuyruk sokumu hastalığı oturarak düşen hastalarda, doğum sırasında kemik kırılması, bel fıtığı gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Özellikle zayıf kadınların deri altı yağ dokusu ince olduğu için en ufak bir travma sonrası kuyruksokumu ağrısı yaşayabilmektedirler.

Kuyruk sokumu ağrısı yaşayan hastaların çoğu oturarak çalışan ve ayakta çalışan kişilerdir. Sert sandalyede oturmak kuyruk sokumu ağrısını şiddetlendirmektedir.

Kuyruk sokumu ağrısı sebepleri nelerdir?

  • Ağır yük kaldırma sonrası ortaya çıkan zedelenmeler
  • Zorlu gerçekleşen antrenmanlar
  • Beklenmedik düşme durumları ve doğum anormallikleri
  • Kuyruk sokumunda meydana gelen iltihaplı durumlar
  • Kemik hastalıkları ve dolaşım bozuklukları
  • Psikolojik nedenler ve bölgede cereyan eden kırık , çıkık durumları

Kuyruk sokumu ağrısı tedavisi nasıl yapılmalıdır?

Kuyruk sokumu ağrısı için önerilen tedavi şekli eğer kırık , çıkık gibi durumlar yok ise oturma simididir. Bu korunma yöntemi yanı sıra klozet tipi tuvalet kullanmak ve bisiklet ya da motorsiklet gibi kuyruk sokumuna basınç uygulayacak araçlar kullanmamak tedaviye yardımcı olacaktır.

Etiketler: , ,

Kuyruk sokumu Ağrısı Sebepleri Nelerdir? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları