Lazer Epilayon Kanser Mİ Yapıyor?

adminCilt Sağlığı0 Yorum16 Eylül 2014

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için trend olan yöntemlerden biridir. Lazer özetle tek dalga halinde verilen ışıktır. Lazerin istenmeyen tüylere kalıcı çözümler üreten bir yöntem olması herkes tarafından tercih edilen bir yöntem olmasını sağlamıştır. Fakat akıllarda da şu soru yer almaktadır. Lazer epilasyon kanser mi yapıyor?

Lazer tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kullanılan bir yöntemdir. Fakat son zamanlarda lazer ile ilgili kafa karıştırıcı bir çok soru gündeme gelmiştir. Bunlardan birisi koltuk altı bölgelerinde lazer tedavisi uygularken lenf bezlerinin bu uygulamadan etkilenerek kansere davetiye çıkarabildiği sorusudur. Bu tamamen yanlış bir iddiadır. Çünkü lazer epilasyon ışınları deride tüm sınırları aşamamakta sadece belli katmanda kalmaktadır. Bu da lenf bezlerine ulaşımını engeller. Yani lazer epilasyon bu yöntemde kanser yapmaz.

Diğer bir ifade ise sonuç alınamayan lazer epilasyonu neticesi.Bu durumun sebebi ise lazer epilasyon değildir.tüylernden rahatsızlığı olan kişinin öncelikle yapması gereken bir doktora başvurup tüyleri ile ilgili test yaptırmasıdır. Test sonuçları gelince lazer epilasyonla tedaviye karar verilmelidir. Test yaptırılmadan lazer epilasyonun %100 sonuç veremeyeceği açıkça ortadadır.

Lazer epilasyon gerçekten kanser yapar mı?

Lazer uzun yıllardır bazı hastalıkların tedavisinde ülkemizde kullanılan bir yöntemdir. Lazer epilasyon ise 10 yıldır ülkemizde faaldir. Lazer epilasyon kullanarak kanser olan hiç bir hasta bu süreç içerisinde yer almamıştır.

Lazer epilasyon her mevsim yapılabilmektedir

Lazer epilasyonla bilinen bir yanlış sadece yazın uygulandığı konusundadır. Lazer epilasyon sadece yazın değil her mevsim yapılabilir hiç bir sakıncası da yoktur.

Lazer epilasyon hamilelere uygulanabilir mi?

Lazer epilasyonun gebe kadınlara uygulanmasında bir sakınca bulunmamakla birlikte kesin sonuçlar da olmadığı için ülkemizde gebe kadınlara lazer epilasyon uygulanmamaktadır. Lazer epilasyonda beyaz tenliler esmer kişilere nazaran çok daha şanslıdırlar. Beyaz tenlilerde lazer ışını kıl kökünü hemen gördüğü için direkt olarak kıl kökünü ısı etkisi ile yok edeceğinden cilde pek zarar vermez. Esmerlerde ise kıl kökü daha derinde ve daha koyu olduğu için kıl kökünü görene kadar cilde zararı olabilmektedir.

Etiketler: , ,

Lazer Epilayon Kanser Mİ Yapıyor? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları