Makyajsız güzellik sırları

adminGüzellik Sırları0 Yorum12 Nisan 2012

Hiç makyaj yapmadan sadece duru güzelliğinizi ön plana çıkaran küçük sırları açığa çıkaracağız. Kadınların doğasında var olan güzelliği koruyan yapılan makyaj değildir, temizlik, bakım ve hijyendir. El, ayak, saç ve cildin yapısıyla alakalı olan bir durumdur. Kendinizi özel ve güzel hissetmek için mutlaka uygulamanız gereken bazı püf noktaları vardır. Kendinize yapacağınız ufak dokunuşlarla doğallığınızı hayatınıza yansıtacaksınız.

Bütün kadınlar güzeldir sözü çok doğru söylenmiştir. Öncelikle cilt bakımının önemi güzellik için çok önemlidir. Haftada 2 gün cildinizin yapısına göre yapacağınız doğal maskelerle pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Günlük nemlendiricilerini mutlaka kullanın ve cildinizin kuru kalmasını önleyin. Akşam yatmadan önce gül suyu ile cildinizi pamuk yardımıyla temizleyin. Gözeneklerinizi açacak ve nefes almanızı sağlayacaktır. Kaşlarınızın şekline önem verin. Çok ince almayın ve biraz kavisli kalmasını sağlayın. Saç ve kaş renginizi uyumlu tutmaya çalışın.

Saç kesiminizi yüzünüzün şekline göre ayarlayın. Dudaklarınızın kurumasını önleyin ve mutlaka dudak nemlendiricisi kullanın. Kirpiklerinize tatlı badem yağı sürün ve bir süre bu şekilde kalmasını sağlayın. Kirpikleriniz dökülmez ve kıvrımları belli olmaya başlar. Yüzünüzde leke ve siyah noktalar varsa kapatıcı yardımıyla kapatın. Cildiniz yağlıyla mutlaka pudra kullanın ve cildinizin yağlanmasını önleyin. Giyim konusunda ise, vücudunuza yakışan kıyafetler tercih etmelisiniz. Saç bakımınıza da özen göstermeli ve gereken şekli vermelisiniz. Yüzünüze göre şekil vermeli ve saç renginizi de buna göre ayarlamaya dikkat edin.

Etiketler: , , ,

Makyajsız güzellik sırları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları