Mehmet Öz ile Yeşil Kahve ve Faydaları

adminBitkisel Sağlık0 Yorum22 Eylül 2014

Yeşil kahve doğal bir içecek olmasına karşın kilo problemi olan birçok hasta içinde kilo verdirici özelliği olan bir madde.Doktor Mehmet Öz’e göre yeşil kahve zayıflatmaya yardımcı oluyor.Bu açıklama milyonlarca kişinin dikkatini çekmiş ve zayıflama sorunu olan kişilerin ilgisini Brezilya’dan ithal edilen yeşil kahveye çekmiştir.Yeşil kahve kökboyasigiller familyasının coffeea cinsinden olan boyu 5 metreye kadar uzayabilen bir ağaç türüdür.Diğer kahveler gibi kavrulma işleminden geçmediği için sağlıklı olan özelliğini yitirmez.Bu durumdan dolayı diğer kahvelerden daha sağlıklı kabul edilir.

Metabolizmayı çalıştırıp, vücudun kalori yakmasını daha da kolaylaştıramn yeşil kahve amerikan kanallarında Mehmet Öz’ün tavsiyeleri sonucu kilo problemleri için yararlı olan bir madde olarak gösterilmektedir.Özellikle diyet ve egzersiz programları ile uygulandığında müthiş etkisi olduğu düşünülen yeşil kahvenin çekirdeği içerdiği kolojenik asitle yağ yakımına bire bir olarak gösterilmektedir.

Yeşil kahve dünyanın en büyük bilim topluluğu olan American Chemical Society tarafından da önerilmektedir.Yapılan araştırmaya göre yüksek miktarda kolojenik asit içeren yeşil kahve çekirdeğinin kan şekeri düzeyini kontrol ettiği vurgulanmaktadır.bu kontrol bu kahve çekirdeğinin diyabet rahatsızlığına iyi gelebileceğini açıklar.Bunun yanı sıra kilo kayıplarına da yardımcı olduğu desteklenmektedir.

Yeşil kahve faydaları nelerdir?

  • Yağ yakımını dolayısı ile kilo verimini kolaylaştırır
  • Metabolizma ve kalori yakımını hızlandırır
  • Kişiye enerji verir ve halsizliğe karşı oldukça faydalı bir içecek türüdür
  • Şeker hastalığı riskinin ortadan kaldırabileceği araştırmalarla ortaya koyulmuştur
  • Yüksek tansiyon üzerinde iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

Yeşil kahve nasıl yapılır?

Yeşil kahvenin evde hazırlanışı çok pratik ve kolaydır.Yaklaşık 1 yemek kaşığı yeşil kahve cezveye konulur, üzerine 180 ml sıcak su eklenir.4 dakika kadar demlenir ve sıcak olarak servis edilir.

Yeşil kahve zararları nelerdir?

Yeşil kahve son zamanlarda zayıflatıcı özelliği sayesinde en çok tercih edilen madde olmuştur.Bir çok faydası kanıtlanmış olan yeşil kahvenin diğer kahveler gibi zararı da bulunmaktadır. Coffea özelliği sayesinde vücutta su tutumuna sebep olur.bu yüzden yeşil kahve tükettiğimiz durumlarda en az 2,5 litre su tüketmeliyiz.

 

Etiketler: , , ,

Mehmet Öz ile Yeşil Kahve ve Faydaları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları