Metabolizma hızlandıran bitkisel çaylar

adminBitkisel Sağlık0 Yorum7 Mart 2014

Kilo verme sürecinde metabolizmanın hızı çok önemlidir. Bazı kişilerin sürekli yemek yiyip kilo almadığını görebilirsiniz. Fakat bir çok kişinin de ne kadar az yerlerse yesinler, kilo veremediklerine şahit olursunuz. Bunun genel nedeni yavaş veya hızlı çalışan metabolizmadır. Metabolizmanın hızlanması için ünlü diyetisyenlerin önerdiği bitki çayları çok faydalı olmaktadır. Kullanan ve deneyimleyen kişilerin olumlu sonuçlarla, sağlıklı kilo verdiklerini görebiliyoruz. Metabolizma yağ yakımını hızlandırır ve kilo verme sürecini harekete geçirir. Bunun için doğru sebze, meyve ve bitkilerle vücudunuzu destekleyebilirsiniz.

2 adet elma, 1 limon, 1 çubuk tarçın, 1 tatlı kaşığı tane karabiber, 1 tatlı kaşığı karanfil ve 3 litre su ile çayımızı hazırlayabiliriz. Öncelikle elmaları ve limonu dört parçaya bölelim. Daha sonra kabukları ve çekirdeklerini bir kaba koyalım. İçine karabiber, tarçın ve karanfili ilave edelim. 3 litre suyun içinde kaynatalım. Karışımı günde 3 defa öğünlerden sonra sıcak olarak birer fincan içelim. 1 çorba kaşığı anason, 1 çorba kaşığı papatya, 1 çorba kaşığı nane, 1 çorba kaşığı tarçın, 1 çorba kaşığı funda yaprağı, 3 adet karanfil, 1 yemek kaşığı biberiye, 1 yeşil elma, 1 tutam ısırgan otu yaprağı, 1 çorba kaşığı rezene ve 1 çorba kaşığı tere tohumu ile bitkisel çayımızı hazırlayabiliriz.

Bütün malzemeleri 1 litre suda kaynatalım. Her gün 2 bardak şekersiz olarak içelim. Başka bir metabolizma hızlandıran tarif ise 1 tutam adaçayı, 1 tutam biberiye, 1 tutam keten tohumu, 1 tutam sinemaki, 1 tutam mercanköşk ve 1 tutam papatya ile çayımızı hazırlayabiliriz. Malzemelerin hepsini tencereye koyalım. İçine yeterli miktarda su ekleyip kaynatalım. 5 dakika boyunca çay gibi demleyelim. Daha sonra karışımı süzelim ve şişenin içine koyalım. Bu çaydan her akşam bir fincan içebiliriz.

Metabolizma hızlandıran bitkisel çaylar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları