Mucize yağlardan gelen güzellik

adminGüzellik Sırları0 Yorum8 Nisan 2013

Özellikle kış mevsiminde cildiniz oldukça kuruyor ve pütürlü bir görünüm sergiliyor. Gelecek yıllar için risk çanlarını çalan cilt kuruluğuna doğru bakım teknikleriyle gerekli özeni gösterebileceksiniz. Nemsiz kalan ve kuruyan cilt pul pul görünerek yaşlanmayı hızlandırıcı sürece girecektir. Bütün bu doğal oluşumlara karşı doğal mucizevi yağlardan faydalanarak önlem almış olacaksınız. Cildinizi sık sık nemlendirmeli, gelecek yıllarda oluşabilecek cilt kırışıklığına karşı önlem almış olacaksınız. Öncelikle badem yağının cilde olan faydalarını belirtmek isteriz. Badem yağı cilde ihtiyacı olan bakımı yaptığı gibi, besleyerek ilerleyen yıllara hazırlayacaktır. Yani badem yağı cildinizin yaşlanmaya karşı gerekli gücü kazanmasını sağlayacaktır.

Özellikle banyo sonrası az miktar badem yağıyla yapacağınız vücut masajı ile, kendinizi ölü derilerden arınmış ve rahatlamış hissedeceksiniz. Yaşlılık ve kırışıklık badem yağı bilindiği gibi hamilelik süresinde kullanılan doğal bir mucizedir. Tarih boyunca güzellik ve bakım için kullanılmış olan badem yağı, günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir. Cildinizin E vitamini açığını kapatarak, dış etkenlerden etkilenen cildinizi koruma altına alır. Badem yağı saç bakımında da kullanılan özel bir yağdır. Saçlarınıza bakım yağı olarak kullanabilir, saçlarınızın nem kazanmasını ve gerekli minerallerden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Susam yağı da aynı şekilde saçınızın dostudur. E, A ve B vitaminleri içerdiğinden dolayı saçlara ihtiyacı olan nemi kazandıracaktır. Saçlarınıza bakım kompresi olarak kullanabilir ve badem yağıyla karıştırıp harika bir saç maskesi elde edebilirsiniz. Saçlarınızı kökten uca besleyerek, doğal güzelliğini koruyarak çabuk kurumasını önler. Aynı şekilde cilt için de bütün bu saydıklarımız geçerlidir. İçerdiği antioksidan sayesinde, cildin çabuk yaşlanmasını önler. Doğal elastikiyetini koruyarak, yaşlanma karşıtı etkisini gösterir. Cilde ve saça çok faydalı olan bu harika yağlar birlikte ve dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Etiketler: , , ,

Mucize yağlardan gelen güzellik Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları