Nar Suyuyla Genç Kalın

adminBitkisel Sağlık0 Yorum7 Nisan 2013

Nar suyunun insanların yaşlanma süresini uzattığı bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır. İnsan ömrü yaşlanmaya maruz kalmaktadır. Fakat yaşlılığı geciktiren doğanın sunduğu gençlik iksirlerinden biri olan nar suyu başlı başına hücre yenileyici antioksidan özelliği taşımaktadır. Hücre metabolizmasını yeniliyor, yaşlanmayı geciktiriyor ve cilt tazeliğinin korunmasını sağlıyor. Genç ve sağlıklı yaşamak için nar suyu içmek yeterli olacaktır. Cildi diri tutan, bir çok hastalığı önleyen, hücreleri yenileyen, yağları yakan nar bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Son yıllarda gençlik iksiri olarak adından sıkça söz ettiren nar suyu, vitamin açısından oldukça güçlü antioksidanlar içermektedir. Taze sıkılmış bir bardak nar suyu yüksek tansiyonu dengeliyor, daha sağlıklı yaşamak için zemin hazırlıyor.

Küçük kırmızı nar taneleri bir çok hastalığa karşı mücadele etme gücünüzü artırdığı gibi, güzelliğinize güzellik katacaktır. Nar yemekten ziyade, suyunun içilmesini daha sağlıklı bulan uzmanlar, özellikle yüksek tansiyon hastalarının günde bir bardak içmesi gerektiğini belirtiyorlar. Nar meyvesi şifalı olduğu kadar çok da lezzetlidir. Nar cilt lekelerinden, sivilcelerden, siyah noktalardan ve çeşitli cilt hastalıklarına karşı kullanılan meyvelerden biridir. Cilde verdiği tazelik hissedilir derecede artış göstererek kısa sürede canlılık kazanmasını sağlar. Cildinizde oluşan gerginliği fark ederek pürüzsüz bir görünüm sağlamanız kaçınılmaz olacaktır.

Nar meyvesi bağırsak parazitlerine karşı vücudu korur. Fakat narın çekirdekleri ile tüketilmesi halinde, kabızlık ve bağırsak sorunları yaşamanız mümkün olabilir. Bu sebepten dolayı narın suyunu tüketmeniz daha etkili olacaktır. İshale karşı tedavi yöntemini destekleyici olarak kullanabilirsiniz. Nar suyu kan şekeri seviyesini dengeleyerek kolestrol ile mücadele de yardımcı olur. Nar suyu sağlıklı ve genç yaşamanın altın kuralıdır. Tabiatın sunduğu mucize meyvelerden biri olarak daima tüketilmesi gerekmektedir. Nar suyu gençliğinizi korumak için çeşitli hastalıklarla mücadele ederken, cildinize tazelik kazandırıyor.

Etiketler: , ,

Nar Suyuyla Genç Kalın Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları