Ödem kürü için bitkisel tedavi

adminBitkisel Sağlık0 Yorum1 Ağustos 2013

Vücudumuzda bulunan ödem ve şişkinlik hissi hayatı olumsuz etkiler. Bir çok nedene bağlı olarak oluşum gösteren ödemi yok etmek için, çeşitli bitkisel kürlere ihtiyaç duyulur. Vücudunuzda ödem var ise, sabahları gözleriniz ve yüzünüz şiş uyanırsınız. Özellikle yaz mevsiminde bu durum daha artış gösterir. Vücut su ve tuz tutarak sizi olduğunuzdan daha şişman gösterecektir. Aşırı tuz tüketimi ve buna bağlı olarak su tüketimi, vücudun ödem tutmasına bir sebeptir. Buna ek olarak bazı hastalıklar da vücudunuzda biriken ödemin habercisi olabilir. Başta hareketsiz yaşam, yetersiz ve dengesiz beslenme ve böbrek yetmezliği gibi durumlar ödemin ilk belirtileridir. Fakat vücudunuzdaki ödemi atmanın oldukça kolay yöntemleri var olmaktadır. Bitkilerle bu soruna çare bulabilirsiniz. Hareket sınırlarınızı açarak da, ödeminize çare bulabilirsiniz.

Vücudunuzdan ödemi sağlıklı şekilde atabilmek için 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tutam mısır püskülü, 1 tutam kiraz sapı, 4 adet saplı maydanoz, 1 adet avakado yaprağı, 2 adet parmak ucu kadar zencefil ile ödem atan karışımı hazırlayabileceksiniz. Tüm malzemeleri 1 bardak klorsuz suyun içinde kaynatıp süzelim. Ilıması için biraz bekleyelim ve ılıdıktan sonra her gece yatmadan önce bir bardak tüketelim. Harikam bitkisel kür sayesinde, vücudunuzda biriken ödemi atabilecek, kendinizi daha sağlıklı hissedebileceksiniz.

Funda yaprağının idrar artırıcı etkisiyle beraber, harika bir ödem atıcı olduğunu biliriz. Yeşil çay da aynı şekilde idrar atarak, şişkinliği büyük ölçüde azaltacaktır. Günde 2 fincan şekersiz içeceğiniz yeşil çay sayesinde, ödeminizi atabilecek kendinizi daha aktif hissedebileceksiniz. Isırgan tek başına harika bir ödem atıcıdır. İçerdiği potasyum açısından çok zengindir ve harika bir idrar söktürücüdür. Ödem atmak için şifalı bitkilerden yardım almak doğru sonuçlar verecektir.

Etiketler: , , ,

Ödem kürü için bitkisel tedavi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları