Öksürüğe iyi gelen bitkisel karışımlar

adminBitkisel Sağlık0 Yorum9 Aralık 2012

Havaların soğumasıyla sıkça görülen boğaz ağrısı için ilk etapta ilaç tedavisi pek önerilmez. Bunun yerine bitkisel karışımlarla boğaz ağrısıyla mücadele edilebilir. Kış aylarında yaşadığınız boğaz ağrılarına iyi gelen bitkisel çözümlerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Boğaz ağrısı öksürük ve gıcıkla birlikte görülür. Öksürük için en iyi bitkisel ürünler adaçayı ve ıhlamur ile hazırlanan kış çaylarıdır. Boğaz ağrısı için çay yerine bu tür bitkilerle hazırlanan çayların demlenerek tüketilmesi tavsiye edilir. Ihlamur ve adaçayı içerisine bir miktar karanfil atarak çayın etkisini artırabilirsiniz.

Boğaz ağrılarının temel kaynağı soğuktan zayıflayan vücut direnci sayesinde mikropların üst solunum yollarında artmasıdır. Bu bakımdan vücut direncini artıran C vitamini açısından zengin portakal, mandalina gibi turunçgillerin günlük olarak tüketilmesi önemlidir. Boğaz enfeksiyonları ilk aşamada bitkisel çözümlerle tedavi edilebilir fakat ileri enfeksiyonlarda uzman doktor muayenesi şarttır. Doktora gitmeden ilaç tedavisiz evde uygulanan çözümler yeterli gelmeyebilir. Bu durumda akciğerlerde enfeksiyon gibi ileri derece hastalıklar ortaya çıkmaktadır.

Bitkisel ürünler hastalıkların ilk evrelerinde büyük yardımcı olacaktır fakat yaşı ve çocuklarda kullanımları sınırlandırılmalı ve uzman hekim kontrolü geciktirilmemelidir. Halkımızın soğuk algınlıklarında başvurduğu en yanlış yöntemlerin başında antibiyotik kullanımı gelmektedir. Kontrolsüz antibiyotik kullanımı birçok organa zarar verebilmektedir. Bu bakımdan doktor tavsiyesi dışında antibiyotik kullanımından kaçınmak gerekmektedir.

Etiketler: ,

Öksürüğe iyi gelen bitkisel karışımlar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları