Ölü derilerden arındıran mucize maske

adminCilt Sağlığı0 Yorum8 Mart 2014

Cildimizdeki ölü derilerin temizlenmesi çeşitli cilt sorunlarında önünü kesecektir. Cildin maskeler ve bakımını tamamlayan ölü derilerden arındıran maske sık yapılmalıdır. Cildin düzenli aralıklarla peeling yapılması kısa sürede genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın kesin anahtarıdır. Her gün farklı nedenlere dayalı olarak kirlenen ve arınmaya ihtiyaç duyan cildin, esas temizleyicileri doğada bulunan faydalı karışımlardır. Cildin gözeneklerinin temiz olması demek, yaşlanma sürecinin kısalması ve cildin nefes alarak sağlıklı bir görünüm vermesi demektir. Çeşitli maskelerle cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz.

1 çorba kaşığı süt, 1 çorba kaşığı limon suyu ve yarım tatlı kaşığı ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Cam bir kasenin içine tüm malzemeleri karıştırıp koyalım. Hazırlamış olduğumuz karışımı özellikle burun ve çene bölgesine sürelim. Bir kaç dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayalım. Diğer bir arındırıcımız da bal maskesidir. Bal yeryüzünün en şifalı ve en güzel iksiridir. Her konuda yardım alabileceğimiz bal, ölü derileri arındırarak, cildimize sıkılık kazandıracak mucizedir. 3 adet aspirin, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 adet limon ile ölü derilerden arındıran maskemizi hazırlayabiliriz.

Öncelikle aspirinleri limon suyu ile birlikte karıştıralım ve eritelim. Daha sonra yumuşamış olan aspirinleri bal ile karıştıralım. Bu harika karışımı cildimize yedirelim ve parmak uçlarıyla masaj yapalım. Maskeyi dairesel hareketlerle cildimize yedirelim. Siyah noktalı olan bölgelere yoğun olarak uygulayalım. 30 dakika bekledikten sonra cildimizi ılık su ile yıkayalım. Hemen arkasından nemlendirici sürelim. Cildimize ayrıca vitamin takviyesi yapacak olan karışımı ayda bir defa uygulamamız yeterli olacaktır.

Etiketler: , ,

Ölü derilerden arındıran mucize maske Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları