Parlak ve güçlü saçlar için maske tarifleri

adminSaç Bakımı0 Yorum28 Haziran 2014

Saç bakımının ilk aşaması doğru yapılan uygulamalardır. Saçlarınızı nasıl yıkadığınız da çok önemlidir. Saç derisini kurutmayacak, besleyecek ve kepeklenmeye karşı etkin rol oynaması gerekmektedir. Saçlarınızın düzenli olarak bakımını yapmalı, saç maskelerini uygulamalısınız. Cansız, kepekli, mat ve dökülen saçlara sahip olmamak için mutlaka saçınıza uygun maskelerden faydalanmanız gerekmektedir. Şems Aslan tarafından hazırlanan maskeler eşliğinde, yaz mevsimin sıcak günlerinde saçlarınızı korumuş olacaksınız. Beslenen saçlarınızın rengi parlayacak, mat görünümden kurtulmuş olacaksınız.

Saçlarınızın daha güçlü şekilde varlığını koruyabilmesi için uygulayacağınız maske yeterli olacaktır. 2 kök zencefil, 2 tatlı kaşığı kına, 1 limon suyu, 1 tatlı kaşığı tarçın, 2 yemek kaşığı demlenmiş hibüsküs çayı ve 1 yemek kaşığı ısırgan çayı ile hazırlayabilirsiniz. Öncelikle zencefil köklerini rendeleyip suyunu sıkalım. Sıkılmış olan zencefil suyu ile tüm malzemeleri karıştıralım. Karışımı saçlarımıza masaj yaparak yedirelim. Özellikle saç derimize yedirelim ve köklerden uçlara kadar inmesini sağlayalım. İyice ovaladıktan sonra 1 saat bekleyelim. Saçlarımıza uygun olan bir şampuan ve ılık su ile yıkayalım. Haftada bir defa uygulayacağımız bu harika tarif ile saçlarımızın sağlığına kavuşması kaçınılmaz olacaktır.

Saç derisi ve kıllar

Saç sağlığı öncelikle deri de başlamaktadır. Saça uygulanan bir çok kimyasal işlem, kısa sürede hırpalanmasını ve cansızlaşmasını sağlayacaktır. Saç rengini çok sık değiştirmek, saçlar kuruyken fön çektirmek, protein bakımından zayıf besinler tüketmek ve yetersiz beslenmek, kimyasal karışımlara saçları fazlasıyla maruz bırakmak, yoğun güneş ışınları ve saçları sert fırça ile taramak saçları çabuk yıpratan aktiviteler arasındadır. Saçlar kadınların bütün güzelliğinin tamamlayıcısı olarak ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle estetik açısından bakıma ihtiyaç duyan saçların haftada bir defa şımartılması çok değildir.

Etiketler:

Parlak ve güçlü saçlar için maske tarifleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları