Pervin bulgak pembe maske yapımı

adminGüzellik Sırları0 Yorum8 Mart 2014

Cildi canlandırmak ve sağlıkla parlaması için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz pembe maske mucize niteliği taşımaktadır. Cildinizle ilgili yaşadığınız tüm sorunların üstesinden gelebilmenize yardımcı olacaktır. Cilt sağlığı dışarıdan ve içeriden korunmalıdır. Pembe maske sivilce, akne, ölü deri, siyah nokta ve kırışıklık gibi cildin yaşlanma belirtileri gösterdiği her türlü olumsuzluğu silecektir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz pembe maske ile cildinizin yenilendiğini ve pürüzsüz olduğunu hissedeceksiniz. İçeriğindeki malzemeler cildin yaşlanmasını sağlayan olumsuz etkileri ortadan kaldırıyor. Pürüzsüz, genç, bakımlı ve sağlıklı bir cilt için pembe maskeyi hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz.

1 paket gazlı bez, 3 yemek kaşığı gül suyu, 1 yemek kaşığı gül yağı, 1 yemek kaşığı kabak çekirdeği yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı kayısı yağı, 3 yemek kaşığı beyaz kil ve 1 şişe maden suyu ile maskemizi hazırlayabiliriz. Bütün malzemeleri yumuşak ve hafif sulu bir kıvam alıncaya kadar karıştırıp birbirine yedirelim. Hazır olunca göz çevresi hariç tüm cildimize bu karışımı yayalım. Maskeyi uyguladığımız bölgeye göz kısımları kesilmiş gazlı bezi serelim. 20 dakika bekledikten sonra gazlı bezi yüzümüzden çıkaralım. Kalan maske artıklarını da maden suyu ve pamuk yardımıyla temizleyelim.

Aynı şekilde genç görünmek ve cildimizi tüm olumsuzluklardan arındırmak için hazırlanacak diğer maskenin tarifini verelim. 2 yemek kaşığı kabak çekirdeği yağı, 1 yemek kaşığı jojoba yağı, 1 adet yumurta akı ve yarım şişe maden suyu ile maskemizi hazırlayabiliriz. Tüm malzemeleri karıştıralım ve önceden temizlenmiş cildimize göz hariç sürelim. Maskemizi yedirdikten sonra 20 dakika bekleyelim. Sonrasında ılık su ile yıkayalım. Haftada bir defa uygulayacağınız maskenin ardından cildinizi maden suyu ile destekleyebilirsiniz. Maden suyu harika bir arındırıcı ve temizleyicidir.

Pervin bulgak pembe maske yapımı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları