Porselen gibi bir cilt için

adminGüzellik Sırları0 Yorum21 Şubat 2012

Porselen gibi bir cilt için öncelikle cildimize ihtiyacı olan bakımı vermeliyiz. Sabun cildi kurutur ve mutlaka temizledikten sonra bakıma ihtiyaç duyar. Cildimizin her yaşta özel ve güzel kalması için çok kolay cilt maskesi tarifleri bulunmaktadır. Cildimizi porselen gibi ve pürüzsüz görünmesi için en doğal ihtiyacı olan bakımlardan biri şüphesiz kil maskedir. Tek başına da kullanılabilir ve başka yağ ve maddelerle de kullanılan kil cildimize ihtiyacı olan bakımı uygulayacaktır. Kili kolaylıkla güvendiğiniz aktarlardan temin edebilirsiniz.

Ciltte bulunan kirleri derinlemesine temizliyor ve gözenekleri açıyor. Cildin yeniden yapılandırılmasını sağlar ve cilde herhangi bir zararı yoktur. Her cilt tipi için uygundur ve haftada 1 kere olmak üzere uygulanabilir. Yeşil kili daha çok yağlı ciltler, beyaz kili ise kuru ciltler için kullanmak gerekir. Aldığımız kilden 1 yemek kaşığı cam kasete koyup, içine göz kararı su koyup boyun ve yüz bölgemize sürelim. Sürdükten sonra en az yarım saat bekletelim cilt üzerinde kuruduğu zaman ılık su ile yıkayalım.

Normal su ile temizledikten sonra gül suyu ile silelim. Cildimizin parladığına ve canlandığına gözle görülür derece şahit olacağız. Diğer bir kil maskesi ise, yine aktarlardan kolay temin edilebilen deniz yosunundan 1 yemek kaşığı alalım. 2 yemek kaşığı beyaz kile ekleyip, içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyup karıştıralım. Bu karışımı cildimize iyice yedirelim ve parmak uçlarımızla dairesel hareketler yaparak masaj yapalım. Daha sonra yüzümüzü normal su ile yıkayıp, yine gül suyu ile temizleyelim. Cildimiz arınmış, pürüzsüz bir yapıya sahip olacaktır. Porselen gibi bir cilt her bayanın ihtiyacıdır.

Etiketler: , , ,

Porselen gibi bir cilt için Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları