Rahat bir uyku için bitkisel çaylar

adminBitkisel Sağlık0 Yorum27 Nisan 2012

Bütün günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için rahat bir uyku şüphesiz herkesin istediği yaşamsal bir gerekçedir. Fakat stres, düşünce, beyin ve vücut yorgunluğuna bağlı uyuma bozukluklarına alternatif tıp çareler tükenmiyor. Başta papatya çayı olmak üzere bedeninizi baştan aşağı gevşetip rahatlatıyor ve yastığa başınızı koyar koymaz kalbinizle bedeninizi aynı anda uykuya dalıyor. Yatmadan 1 saat önce 1 fincan şekersiz tüketilen ılık papatya çayının vermiş olduğu hafifliği vücudunuzun ve ruhunuzun her zerresinde hissedeceksiniz.

Sarı kantaron çayı da heyecanı alıp sakinleştirdiği için sizi ertesi güne rahatlamış bir şekilde hazırlıyor. Yatmadan önce 1 fincan içtiğiniz zaman kendinizi son derece huzurlu, arınmış ve sakin hissederek uyku moduna geçmenizi sağlıyor. Nane çayı direk olarak sinir sistemine etki ederek sakinleştirip kafanızın içindeki derin düşüncelerden arındırmayı sağlıyor. Uyku problemi, mide bulantıları, soğuk algınlığına iyi gelerek bedensel rahatsızlıklara da çözüm olarak göz kapaklarınızı kapatıyor. Melisa çayı gaz giderici, mide rahatlatıcı ve uyumaya yardımcı harika bir çaydır.

Birden fazla alternatif içerek bitkisel uyku çaylarının, taze olarak günlük kaynatılıp içilmesi gerekiyor. Ihlamurun içine 1 tutam kekik karıştırıp demleyin ve şekersiz olarak tüketin. Mide, bağırsak ve baş ağrılarına iyi gelen bu karışım uykuya geçme modunuzu hızlandıracaktır. Bitki çaylarını şekersiz ve ılık olarak tüketmeye özen gösterin. Her akşam taze demleyin. Defne çayı da hazımsızlık sorunlarından kaynaklanan uyku bozukluklarına iyi geliyor. Günlük yaşamın getirdiği stres ve yarını düşünme endişesi uyku problemlerini olumsuz yönde etkilemektedir. Baş ağrısı, hazımsızlık, uyku bozuklukları ve gün içinde yaşamış olduğumuz stres ve endişeyi azaltıp uykunun kucağına düşmek için bitkisel çaylardan birini mutlaka tercih etmelisiniz.

Etiketler: , , , ,

Rahat bir uyku için bitkisel çaylar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları