Romatoid Artrit İçin Lavanta Kürü

adminBitkisel Sağlık0 Yorum13 Aralık 2014

Romataid artrit nedir?Romataid artrit belirtileri nelerdir?Romataid artrit tedavi edilebilir mi?

Romataid artrit eklemlerde iltihap şeklinde meydana gelen romatizmal bir hastalık türüdür.İltihap eklemlerde kronik haldedir ve eklemlerde çeşitli sorunlara yol açar.Romataid artrit sebebi kesin olarak bilinmemektedir.Hastalığın tanısı el ve ayak filmlerinin çekilmesi ile mümkündür.Romataid artrit kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir.

Romataid artrit sebepleri nelerdir?

Romataid artrit hastalığının sebebi tam olarak bilinememektedir.Fakat bağışıklık sisteminde yaşanan olumsuz bazı durumlar hastalığın sebebi olarak gösterilebilmektedir.Bağışıklık sistemi sebebi anlaşılamayan bazı durumlarda kendi hücrelerini dışlamakta ve bu hücrelere savaş açmaktadır.Bağışıklık sisteminde savaşın yaşandığı bu durumlarda da romataid artrit rahatsızlığından söz edilebilir.

Romataid artrit rahatsızlığının belirtileri nasıl olmaktadır?

Romataid artrit rahatsızlığının en önemli belirtileri arasında geceleri ve sabahları yaşanan eklem ağrıları yer alır.Özellikle bu şikayeti olan kişilerin parmak eklemleri şişmiştir.Bunun dışında bu hastalığı yaşayan kişilerde parmaklarında şekil bozukluğu mevcuttur.

Romataid artrit rahatsızlığının diğer belirtileri arasında sabah uyanıldığında ortaya çıkan eklem tutulmalarıdır.Bu rahatsızlık yaklaşık olarak 15-20 dakikayı geçer.

Yorgunluk, halsizlik ise romataid artrit  hastalığının belirtileri arasında yer almamaktadır.

Romataid artrit hastalığı nasıl teşhis edilir?

Bu rahatsızlıkta ilk yapılan şey doktorun hastayı dinlemesidir.Hikayesi dinlenen hasta fiziki muayeneye alınarak şikayetler incelenir.Bu muayenede şişlik, ateş gibi romataid artrit bulguları aranacaktır.Bunların dışında bazı kan testleri de yapılabilir.

Sabahları uzun süreli olan eklem tutulması, eklem yerlerinde meydana gelen şişlik durumu, iltihaplı eklem yerleri gibi rahatsızlıklar  hastalığın teşhisini kolaylaştırmaktadır.

Romataid artrit rahatsızlığını lavanta kürü ile yenin

Romataid artrit bağışıklık sisteminin eklem yerlerindeki hücrelere savaş açması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlık olmaktadır.Romataid artrit riskinin en önemli yapısını sigara kullanımı oluşturmaktadır.Sigara kullanan kişi kullanmayana göre 3-4 kat daha fazla risk altında görülmektedir.

Romataid artrit hastalığı ciddi bir rahatsızlıktır.Sadece eklem yerlerini değil böbrek, karaciğer gibi kemik iliği gibi bölgeleri de eriten bir rahatsızlıktır.

Lavanta kürü için;

Malzemeler:

  • 1 su bardağı klorsuz kaynamış su
  • 1 tatlı kaşığı lavanta otu

Hazırlanışı:

1 su bardağı klorsuz suyu kaynatın.İçerisine 1 tatlı kaşığı lavantayı ilave edin.10 dakika demlenmesini bekleyin.Demlendikten sonra süzerek tüketin.Bu karışım her gün taze olarak hazırlanıp tüketilmelidir.

Lavanta kürünün uygulama süresi 2 haftadır.Eğer 2 hafta sonra ağrılarınız hala devam ediyorsa 3-4 gün daha uygulamayı tekrar edebilirsiniz.Bu karışıma ezilmiş siyah üzüm çekirdeğini ekleyerek tüketmek te büyük fayda sağlayacaktır.

Romatoid Artrit İçin Lavanta Kürü Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları