Saç diplerindeki kaşıntıya bitkisel çözüm

adminSaç Bakımı0 Yorum3 Eylül 2013

Saç diplerinde oluşan kaşıntının nedenini çeşitli nedenlere bağlayabiliriz. Öncelikle saç derisinin sağlığı ele alınmalıdır. Herhangi bir alerjik oluşumlar, yağlanmalar ve egzamaya bağlı olarak değişim gösteren saç diplerindeki kaşıntıyı bitkisel yollarla tedavi etmek mümkündür. Öncelikle inatçı ve geçmeyen saç kaşıntısı için mutlaka cildiye uzmanına gitmek gerekiyor. Fakat ara ara olan ve rahatsızlık veren kaşıntılar için bitkisel tedaviler çare olacaktır. Başta saç temizliği ve bakımı çok önemlidir. Saç dipleri ne kadar sağlıklı olursa, saçlarınızda sağlıklı uzar. Saç diplerinde oluşuna karşıtı herkes tarafından yaşanabilir. Sıcak havalarda sivilceye bağlı olan kaşıntılar, saç diplerinin yeterince hava almamasından kaynaklanmaktadır. Öncelikle saçların bakımını yapmalı, sonrasında saç diplerini harekete geçirerek hava almasını sağlamak gerekiyor.

1 çorba kaşığı biberiye, 1 çorba kaşığı üzüm sirkesi, 1 tatlı kaşığı tuz ve4 adet dövülmüş aspirin ile saç diplerinizde oluşan kaşıntıya çözüm bulmuş olacaksınız. Bütün malzemeleri karıştıralım ve boya sürer gibi saç diplerimize sürelim. Daha sonra 5 saat bekleyelim ve ılık su ile durulayalım. Saçlarımızı çok sıcak suyla durulamak oldukça yanlış bir yöntem olur. Saç diplerinin çok çabuk yağlanmasına ve derinin yıpranmasına olanak verir. Bu uygulamayı haftada sadece 2 defa yaptığınız zaman, saç diplerinizde oluşan kaşıntıdan kurtulmuş olursunuz. Başka bir tedavi edici maske tarifi ise 1 adet yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı alkol, 1 çorba kaşığı hint yağı ve 1 çay kaşığı tuzla tedavi edici bitkisel karışımımız hazır olacaktır.

Öncelikle tüm malzemeleri karıştıralım ve saç diplerimize masaj yaparak yedirelim. Parmak uçlarıyla tüm kafa derisine eşit miktarda yedirdikten sonra 2 saat bekleyelim. Sonrasında ılık suyla yıkayalım. Saçların normalden fazla kaşınması, derinin kuruluğundan kaynaklanıyor olabilir. Bu da kepeklenmeyi hızlandıracak oluşumlardan biridir. Saç diplerinin kaşıntısı için başka bir karışım ise, 1 tatlı kaşığı lavanta otu, 1 tatlı kaşığı ısırgan otu ve 2 tatlı kaşığı söğüt kabuğudur. Malzemeleri 2 su bardağı suyun içinde 2 dakika kaynatalım. Daha sonra soğumaya bırakalım ve soğuduktan sonra saçlarınızı yıkayın. Saç diplerinizde oluşan kaşıntıların maskeleri kullanmanız dahilinde yok olacağı kaçınılmazdır.

Etiketler: ,

Saç diplerindeki kaşıntıya bitkisel çözüm Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları