Saç dökülmesi için mucize serum

adminSaç Bakımı0 Yorum4 Eylül 2013

Saç dökülmesi bir çok nedene bağlı olarak oluşum gösterir. Önemli olan saç derisinin güçlü olmasıdır. Saç derisinin güçlü olması için de gerekli besinlerini alması gerekmektedir. Saçlar genetik, stres, kuruluk, nem kaybı ve bir çok faktöre bağlı olarak dökülmeye meyilli olabilir. Bunun için saç uçlarından ziyade, saç diplerinin beslenmesi sağlıklı saç ve saç köklerine sahip olmanız anlamına gelmektedir. Saç köklerinin kuru kalması, sürekli föne ve saçı kurutan güneş ışınlarına maruz kalmak, sürekli saç köklerini kurutacak şampuanları kullanmak saçların dökülmesine yol açar. Saç dökülmesini durduran bitkisel serum ile, kısa sürede saç köklerinin güçlendiğini fark edebileceksiniz.

2 yemek kaşığı arı poleni, 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı ve 1 tatlı kaşığı sarımsak yağı ile saçlarınızın dökülmesine engel olabileceksiniz. 2 yemek kaşığı arı polenini biraz su ile çözdürelim. Üzerine 1 tatlı kaşığı sarımsak yağı, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı ve 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ekleyelim. Maskemizi hazırladıktan sonra saç diplerinden başlayarak köklerine kadar iyice yedirelim. Daha sonra ince uçlu tarak ile saçlarımızı tarayalım. Streç filme sarıp en az 20 dakika bekletelim. Maske sonrasında saçlarımızı tekrar masaj yaparak karıştırıp, nemlendirici şampuan ile çok fazla diplerine nüfus etmeden yıkayalım. Saç diplerimizin serum karışımını iyice yemesini sağlayalım. bu karışımı haftada bir defa uygulamak yeterli olacaktır.

Kısa sürede hissedilir derecede saçlarınızın kopmadığını ve canlanarak sağlığına kavuştuğunu göreceksiniz. Karanfil de saç dökülmelerine etkili bitkilerden biridir. Saç dipleri için kullanılan karanfil karışımı sayesinde kısa sürede saç dökülmelerinin son bulduğunu görebileceksiniz. 15 adet karanfili 1 su bardağı suyun içine atalım. 10 dakika demledikten sonra karanfil çayını hazırlayabiliriz. Çayımızı saç derisine yedirerek masaj yapabiliriz. Bu uygulamayı bir kaç gün süreyle yaptıktan sonra saç dökülmelerinizin azalacağı ve güçlü saç köklerine sahip olduğunuzu görebileceksiniz.

Etiketler: , ,

Saç dökülmesi için mucize serum Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları