Saç dökülmesine karşı bitkisel deodorant

adminSaç Bakımı0 Yorum9 Eylül 2013

Saç dökülmesi pek çok nedene bağlı olarak oluşum gösterir. Son yıllarda oldukça ilgi gören bitkisel bakım kürleri ile, saçlar da bitkilerin mucizesinden faydalanmaktadır. Saç dökülmesinin saç bakımıyla ilgili olduğu ve çeşitli kimyasallara maruz kalarak meydana geldiğini biliyoruz. Özellikle saç diplerinin hava almaması, beslenmemesi ve yeterli miktarda nem alamaması gibi durumlar saç dökülmesine sebebiyet vermektedir. Saç dökülmesini durduracak ve düzenli bir kullanım sonrasında, saçlarınızın çoğalmasını sağlayacak olan bitkisel deodorantı kolayca hazırlayabiliriz. Şems Aslan tarafından önerilen ve birçok kişinin faydasını görmüş olduğu karışım sizleri bekliyor.

2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı gül suyu, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı elma suyu ile saç dökülmesini durduran spreyi hazırlayabiliriz. Bütün malzemelerin hepsini karıştırıp boş bir sprey kutusuna koyalım. İyice karıştırıp malzemeleri birbirine yedirelim. Daha sonra saç dipleri dahil olmak üzere tüm saça yayalım. Öncelikle saç diplerine sıkalım ve parmaklarımızla masaj yapalım. Sonrasında tüm saça sıkıp yedirelim. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra saçlarımızı ılık su ile yıkayabiliriz. Saç dökülmesi mevsimsel değişim, saç köklerinin kuru kalması ve yıpranması nedeniyle saç bakımınızı düzenli olarak uygulamanız gerekiyor.

Saç dökülmesine karşı uygulayacağınız deodorantı her ihtiyaç hissettiğinizde düzenli olarak kullanabilirsiniz. Aynı şekilde 2 yemek kaşığı kalendula, 2 yemek kaşığı papatya, 1 yemek kaşığı lavanta çiçeği ve yarım yemek kaşığı kekik otu ile de saç spreyinizi hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde tüm malzemelerimizi karıştırıp saçlarımıza sıkalım. Özellikle yaz aylarında çok kuruyan saçların ihtiyacı olan zamanlarda kullanabilirsiniz. Saçları dökülmekten kurtarırken, aynı zamanda kepeklenmeyi de önleyecektir. Saçlarınızın haftada 3 veya 4 defa düzenli olarak bakımını yaptıktan kısa süre sonra olumlu faydalarını görmeye başlayacaksınız.

Etiketler: ,

Saç dökülmesine karşı bitkisel deodorant Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları