Saçları besleyen ve uzatan yağ karışımı

adminSaç Bakımı0 Yorum22 Nisan 2014

Saçlar çok çabuk kırılsa da ihtiyacı olan önlemi aldığınız taktirde kısam sürede toparlanacaktır. Saçlar her fırça ve fön darbesinde maruz kaldığı yıpranmayla çabuk kırılır hale gelecektir. Bu yüzden bir çok bayan bu nedenle sıkıntı yaşamaktadır. Saçlarınızın bir çok nedene bağlı olarak kırılma, kopma ve çabuk uzamama gibi fonksiyonlara bağlı olarak cansız görünmesi kaçınılmaz olacaktır. Kolay kırılan saçlar da uzamayarak bayanların en önemli estetik desteğini gözden düşürecektir. Evde hazırlayabileceğiniz yağ karışımı ile saçlarınızı kısa sürede besleyebileceksiniz. Düzenli bir kullanım sonrasında saçlarınız kırılmayarak, kolay şekil almaya ve hacimlenmeye başlayacaktır.

1 çorba kaşığı ozon yağı, 1 çorba kaşığı badem yağı, 1 çorba kaşığı argan yağı, 1 çay kaşığı biberiye yağı, 1 çay kaşığı çam terebenti, 3 adet sarımsak suyu, 2 çay kaşığı menekşe yağı ve E vitamini ile saç besleyen yağımızı hazırlayabiliriz. Bütün malzemeleri cam bir kasenin içinde karıştırıp banyo yapmadan 30 dakika önce diplerden başlayarak masaj yapalım. Diplerine iyice yedirdikten sonra uçlarına doğru da yağı sürü 30 dakika bekleyelim. Sonrasında ılık su ile durulayalım. Düzenli bir kullanım süreci ve sonrasında saçlarınızdaki olumlu değişimi fark edebileceksiniz.

1 litre su, 1 tutam adaçayı, 1 tutam lavanta ve 1 tutam kekik ile saç bakım karışımımızı hazırlayabiliriz. Bütün bitkilerin ağzı kapalı olarak tencerede 5 dakika kaynatalım. Daha sonra 15 dakika demlenmeye bırakalım. Süzdükten sonra saç diplerinize masaj yaparak yedirmeye başlayın. Dipler başta olmak üzere tüm saça yedirdikten sonra 30 dakika bekleyin ve saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Saç bakımınızı aksatmadan kırılganlığa ve hacmine göre haftada bir veya bir kaç gün olmak üzere beleyebilirsiniz. Sağlıklı saçlara bu sayede kavuşabileceksiniz.

Etiketler: ,

Saçları besleyen ve uzatan yağ karışımı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları