Saçları canlandıran bitkisel mucize maskeler

adminSaç Bakımı1 Yorum26 Eylül 2013

Saçlar her mevsim yıpranmaya meyillidir. Fakat yaz mevsiminde bu durum daha da yoğunlaşır. Çünkü yazın yakıcı sıcaklığı ve güneşin etkisiyle saçlar çok yıpranacaktır. Deniz ve havuz sonrası saçlarda oluşan sertlik ve kuruluk dikkat çekecektir. Sıcak havada terleyen saç dipleri de sivilce gibi oluşumlara meydan vermektedir. Bunun için yaz aylarında saçlarınıza yapacağınız bakım ile, bir çok saç telinizin kurumasını ve kopmasını engellemiş olursunuz. Saçlarınızın daha kolay şekil alabilen, parlayan ve çabuk kırılmayan Hemen maskemizi hazırlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz. 1 bardak zeytinyağı, 1 dilim ıslanmış ekmek, 1 su bardağı sıvı hardal ve1 su bardağı su ile saçları canlandıran ve besleyen maskemizi hazırlamış oluyoruz.

Öncelikle tüm malzemeleri karıştıralım. Saçlarınızda çok fazla dökülme oluyorsa içine bir miktar tuz ekleyebilirsiniz. Karışımımızı saçlarımıza boya sürer gibi sürüp diplerine masaj yapalım. Genellikle akşamları hazırlayıp sürelim ve sabaha kadar bone ile sarıp bekletelim. Ertesi gün saçlarınızın oldukça parladığını ve canlandığını görebileceksiniz. Bu canlandırıcı ve besleyici maskenin özelliği kesinlikle şampuan ve sabun kullanılmamasıdır. 1 hafta boyunca her gün düzenli olarak akşamdan sabaha kullanılması gerekiyor. Daha sonra iki haftada bir defa uygulaya devam edilmelidir. Yaklaşık 15 gün içinde saçlarınızın sağlıkla parladığını ve canlandığını görebileceksiniz.

1 yemek kaşığı biberiye, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 tatlı kaşığı ardıç ağacı yağı ve 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı ile besleyici maskemizi hazırlayabiliriz. Malzemelerin tamamını bir kabın içinde karıştıralım. Saçlarınızı yıkadıktan sonra ve henüz ıslak iken, maskeyi saç diplerinizden başlayarak iyice yedirin. Maskeyi yedirdikten sonra 2 saat bekleyelim. Sonra güvendiğiniz ve saç tipinize bir şampuan ile destekleyebilirsiniz. Boyalı ve normal saçlar için ideal olan bakım maskeleriyle, saçlarınız doğal güzelliğini kaybetmeden uzayacaktır.

Etiketler: , ,

Saçları canlandıran bitkisel mucize maskeler Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. nilay diyor ki:

    Saçlarım için yalnızca Restorex ürünlerini kullanıyorum. Şampuan ve bakım kremi bir harike. zaten bitkisel içerikli olduğu için saçı canlı yuyacak ve aynı zamanda bakımını sağlayacak tüm maddeleri içeriyor. Oldukça memnunum

Saçları canlandıran bitkisel mucize maskeler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları