Sağlıklı Bir Vücut İçin

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum16 Eylül 2014

Kilolarınız yüzünden huzursuz musunuz? Bir çok sevdiğiniz kıyafeti giyemiyor yada kıyafet almak istemiyor musunuz? Aynanın karşısına geçtiğinizde fazla kilolarınız yüzünden depresyona mı giriyorsunuz? Aklınızda olan tüm bu olumsuzlukları silin şimdi ve yazımıza bir göz atın:

Vücudunuzla her an iletişim halinde olun

Vücudunuzun hangi bölgesinde sorun var ya da tüm bölgelerinizdeki sorunların sebebi nedir? Bir diyetisyen kontrolünde kilo almanızın nedenleri nelerdir ? Bunları öğrenmelisiniz.

Her yerde egzersiz yapabilirsiniz

Öncelikle yapmanız gereken bir spor salonuna gidip vücudunuzun sorunlu olan bölgeleri için ne tür egzersizler  yapacağınızı öğrenmeniz. Sizin için doğru olan bu egzersizleri düzenli olarak yapmanız  büyük fayda sağlayacaktır.

Eğer vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız egzersizleriniz arasında mutlaka aerobik ( solunumun hızlandırılıp dokulara daha fazla oksijen gönderme) egzersizleri içermek zorundadır. Bunu ihtiyacınıza göre haftada 2-3 kez 30-60 dakika aralığında gerçekleştirebilirsiniz. Sağlıklı şekillenme için egzersiz başlarında ya da sonunda germe hareketlerini yapmalısınız. Şekillendirme için yüzme, bisiklet, tenis gibi aktiviteleri deneyebilirsiniz.

Sen=yediklerin

Gerçekçi ve açık konuşmak gerekirse nasıl olduğun yediklerinle alakalıdır. ne yiyorsan osundur aslında. Sağlıklı ve sıkı bir vücut istiyorsanız boğazınıza dur demesini bilmelisiniz. Nasıl ve ne kadar yemeyi öğrendikten sonra yapmanız gereken düzenli egzersizler kontrolünde kilo vermek olmalıdır. Şunu da belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum ki kısa vadede kilo verdirmeyi amaçlayan modern diyetlerden uzak durmalısınız. Bu diyetler evet dış görünüşünüzü mükemmel yapabilir peki içerisi?

Kıyafetler sönük ve cansız renklerde olmamalı

Genelde kiloları ile sorunlu olan tüm bayanlarda güzel kıyafet tercihi hep sonraya bırakılır. Sonranın öncesi kilo verilmiş haldir. Oysa bu düşünce çok yanlıştır.kilolu iken de vücudunuzu sevmeli sorunlarınızı saklayacak kıyafetlerin olduğunun bilincine vararak bu tür kıyafetleri tercih etmelisiniz. Burada önemli olan kendinizi sevmenizdir.

Bunu yaparken de vücudunuzu bir bütün olarak düşünün’ şuram şöyle buram böyle’ şeklindeki yargılardan uzak durun.

Kilolarınızla da şımarabilirsiniz

Her zaman pozitif düşünceli olmalısınız.Kiloluyum, çirkinim, sorunluyum diye düşünürseniz bu düşünceleriniz görüntünüze de yansıyacaktır. bu yüzden evden çıkarken gülümseyerek çıkın ve vücudunuzla ilgili tüm olumsuzlukları aklınızdan silin.

Gelişmeleri yakından takip ediniz

Vücudunuzla ilgili ilerleme kat ettiğiniz her şeyi not alın. Bu işe ilk halinizi  not alarak başlayabilirsiniz. İlk halinizin fotoğrafını çekebilir ya da yağ oranınızı, bedeninizi egzersiz yapma sürenizi not alarak her ay karşılaştırabilirsiniz.

 

Etiketler: , ,

Sağlıklı Bir Vücut İçin Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları