Salatalığın Mucizevi Faydaları

adminGüzellik Sırları0 Yorum22 Eylül 2014

Salatalık günlük olarak ihtiyacımız olan birçok vitamini içeren bir vitamin deposudur.1 tane salatalıkta B1, B2, B3, B5, B6 , C vitaminleri, folik asit, demir, magnezyum, fosfor, potasyum ve çinko bulunur.

  • Çok yorulduğunuzu hissettiğiniz anda çay kahve yerine salatalık tüketebilirsiniz. salatalık iyi bir B vitamini kaynağı olduğu için tüm yorgunluğunuzu alarak dinç yapınıza kavuşmanızı sağlayacaktır.
  • Banyo ya da duş sonrasında aynanızın buğulanmasından mı şikayetçisiniz? Bu durumdan da salatalık mucizesi ile kurtulun.Aynanıza süreceğiniz 1 dilim salatalık hem aynanızın buğulanmasını önleyecek hem de aynanızı ilk günkü parlaklığına kavuşturacaktır.
  • Bahçenizde ya da saksılarınızda yaşam süren haşereler kabusunuz mu oldu?Bahçeniz için aliminyum folyoya sarılmış bir salatalığı orta bir yere koyun, saksınız için ise doğranmış salatalık parçalarını saksınızın dibine ya da üstüne yerleştirin.Salatalık ve aliminyum folyo ikilisi insanların algılamadığı fakat haşereleri deli eden bir koku ortaya yayarlar.Bu durumda haşereler salatalık ve folyo ikilisinin bulunduğu ortamdan uzaklaşacaklardır.
  • Bayanlar sokağa mini kıyafetlerinizle çıkmadan önce ya da denize bikini, mayolarınızla girmeden önce geçici olarak ta olsa selülitlerinizden kurtulmak ister misiniz?Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce bir kaç dilim salatalığı sorunlu olan bölgenize masaj yaparak uygulayın.Salatalık içerisindeki fotokimyasallar derideki kolojenlerin gerilemesini sağlayarak, dış tabakayı sıkılaştırır ve selülitleri yok eder.
  • Baş ağrısından bitkisel olarak kurtulmak mı istiyorsunuz?Yatağa girmeden önce 1 adet yiyeceğiniz salatalık sizleri ertesi güne baş ağrısız, huzurlu bir şekilde uyandıracaktır.Salatalık vücudun kaybetmiş olduğu gerekli besin ve vitaminleri ihtiva edici bir yapıda olduğu için birkaç dilim salatalık problemlerinizin yok olmasına fayda sağlayabilir.
  • Diyet yapanlar ya da diyete yeni başlayanlar için en önemli sorun açlık dürtüsünü ortadan kaldırmaktır.Aç hissetmemek ve az yemek istiyorsanız bir kaç dilim salatalık tam da sizlere göre olacaktır.
  • Dışarı çıkmanız gerekiyor ama ayakkabılarınızın tozundan mı şikayetçisiniz.Ayakkabınıza süreceğiniz 1 dilim salatalık ayakkabılarınızın parlak kalmasını sağlarken onları su geçirmez bir yapıya da kavuşturacaktır.
  • Ağzınız belli sebeplerden dolayı kötü mü kokuyor? 1 adet salatalık dilimini damağınıza yerleştirin ve 30 saniye öyle tutun.salatalıktaki fotokimyasallar sayesinde ağzınızdaki bakteriler ölecek ve bu kokudan kurtulmuş olacaksınız.

 

Etiketler: , ,

Salatalığın Mucizevi Faydaları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları