Sarımsağın saça faydaları

adminSaç Bakımı1 Yorum1 Nisan 2013

Sarımsak bilindiği gibi beden dostudur. Bilinen pek rahatsızlığın tedavisinde kullanılır. Doğal bir antibiyotiktir ve yapılan araştırmalara göre kansere karşı oldukça etkili bir rol oynar. Kalp damar hastalıklarına da iyi gelen sarımsak, bedeni toksinlerden arındırıcı etkisiyle de bilinir. Estetik açıdan tamamen olumlu etkileri olan sarımsak, sağlıklı yaşamı destekleyen her türlü donanıma sahiptir. Cilt bakımı ve güzellik alanında da son derece etkili olduğu uzmanların ortak görüşüdür. Saçları zayıf olan kişilere geleneksel kültürümüzde var olan sarımsak önerilmektedir. Sarımsağın faydalarını saç bakımında da görebiliyoruz. Doğal bakım kürlerinde sarımsağı uygulayarak daha güçlü ve canlı saçlara sahip olabileceksiniz. Özellikle cansız, ince telli ve dökülen saçlar için ideal bir bakım kürü oluşturacaktır.

Sarımsak saçkıran tedavisinde de kullanılan şifalıktır. Bilinen en eski saçkıran tedavi yöntemlerinden biridir. Saçları güçlendiren, daha sağlıklı köklere sahip olmanızı sağlayan sarımsak kürünü nasıl hazırlamanız gerektiğini sizlere açıklıyoruz. 4 diş sarımsağı 15 dakika 500 ml. sıcak suda beklettikten sonra sarımsaklı suyla saçlarımızı yıkayalım. Sarımsak suyunun içine maydanoz suyu karışımı eklenirse, saç köklerinin daha güçlü çıkmasını sağlayacaktır. Sarımsağı soğan ve yumurta ile birlikte kür olarak hazırlayabiliriz. Daha etkili olacak yöntemlerden biridir. Bu saç maskesiyle strese ve üzüntüye bağlı oluşan saç beyazlaması ve zayıflamasına karşı güçlü bir kürdür.

5 adet sarımsağı ve soğanı ezelim. Sonrasında yumurta sarısını da ilave edip çırpalım. Boya sürer gibi saçlarımızın köklerinden uçlarına kadar yedirelim. Saç diplerini masaj yapalım. 1 saat sonra saçlarınızı iyice yıkayın. Saçınızda oluşan cansız, hacimsiz, güçsüz görünüm yok olacaktır. Yerine hacimli ve hareketli, parlayan saçlarınız görünmeye başlayacaktır. Saçınızdaki kopmalar ve kırılmalara da son verebileceksiniz.  Beslenen saçlarınızla kendinize olan güveniniz de değer kazanacaktır.

Etiketler: , ,

Sarımsağın saça faydaları Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. nilay diyor ki:

    Yalnızca Restorex şampuan ve bakım kremini kullanıyorum ve çok memnunum.

Sarımsağın saça faydaları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları