Selülite En Etkili Yöntem

adminCilt Sağlığı0 Yorum23 Eylül 2014

Vücut şekillendirme ile ilgili estetik trendlerinde tüm dünyada adından sıkça söz edilen 2 yöntem: Ultrashape ve Body Thermage ile senkronize bir tedavi öne çıkmaktadır.

Yeni ultrashape, bölgesel yağ fazlalıkları için etkili olurken, Body Thermage tek seansta selülitleri azaltıyor ve zaman içesinde sıkı bir cilde kavuşulmasını sağlıyor.

Yeni ultrashape nedir ?Bu işlemin eskisinden farkı nedir?

Yeni ultrashape lokal yağlanmaya karşı etkili ve güvenli bir vücut şekillendirme yöntemidir.Yağ dokusunda odaklanmış ses dalgalarının basıncı ile yağ hücreleri parçalanır.Bu sayede yağ dokusu kalınlığı azalır ve ameliyatsız vücut şekillendirmeye, lokal yağlanmadan kurtulmaya yardımcı olur.Bu uygulamanın sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmış, ölçülebilir tomografi , MR gibi yöntemlerle ispatlı ve göreceli olarak kanıtlanmıştır.

Ultrashape kimlere uygulanır?

Odaklanmış ses dalgaları tedavisi sağlıklı her erkek veya kadında uygulanabilir.Bölgesel yağlardan şikayetçi ve ameliyatsız olarak bu yağlardan kurtulmak isteyen hastalar için alternatif tedavi yöntemi olmaktadır.İdeal hastayı seçmemek, hastaya olacaklardan fazlasını vad etmek tedavi yöntemini zorlaştırabilir.

Hangi bölgelerde ultrashape etkilidir?Kavitasyon ultrasonlardan farkı nedir?

Bu tedavi şeklinin uygulanabileceği bölgeler karın , bel ve basen bölgeleridir. Kavitasyon ultrasonlar ısıya dayanıklıdır, ses dalgaları odaklanmış değildir ve depo yağı, hücre içerisinde eritir.Oysa bu sistemde ses dalgaları, belirli bir derinlikte odaklanır ve yağ hücrelerini ses dalgalarının yaratmış olduğu basınçla patlatır.

Nasıl uygulanır?

Yöntem 45-60 dakika arasında değişen seanslarda karın, kalça, bel bölgesinde ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerini diğer hücrelere zarar vermeden ortadan kaldıran bir teknolojidir.Ultrashape tedavisi sırasında yağ hücrelerinin çeperleri çatlar, yağ hücreleri önce sıvı olarak hücrelerin arasına yayılır sonra da damar ve lenf sistemleriyle karaciğere gider.Karaciğer bu yağları tıpkı yemekten gelen yağlar gibi parçalar.3 seanstan sonra 4-10 cm arasında değişen incelmeler gözlenir.Acısız ve rahat bir işlemdir.Ses dalgaları sadece yağ dokusunu etkiler etrafındaki damarlar ve sinirler etkilenmez.

 

Etiketler: , ,

Selülite En Etkili Yöntem Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları