Şems Aslan alerjik ciltler için cevizli doğal sabun

adminCilt Sağlığı0 Yorum6 Aralık 2013

Bir çok cilt problemli ve sorunlu olabiliyor. Bir çok cilt hastalığı kaşıntıya neden olur. Evde kullandığınız sabun ve çeşitli kimyasallar cildin alerjik reaksiyon göstermesine neden olabilir. Hassas cildinize kullanabileceğiniz cevizli doğal sabun alerjili ciltler için çok idealdir. Cevizli doğal sabun özellikle cilt lekelerini, çillerin azalması için faydalı olacaktır. Cilt alerjileri kırmızı kızarıklıklar kaşındığı zaman oldukça can sıkıcı olabilirler. Kimyasal sabunlar cildinize alerji etki yapıyorsa, cevizli doğal sabunu evde hazırlayıp kullanabilirsiniz. 1 çay kaşığı ceviz yağı, 3 adet ceviz yaprağı, 2 çorba kaşığı sabun, 2 çorba kaşığı pirinç unu, 1 çay kaşığı gliserin ve aldığı kadar su ile bitkisel sabunumuzu hazırlayalım.

Öncelikle ceviz yapraklarını yıkadıktan sonra kurulayalım. Yaprakları parçalayıp blendırdan geçirelim. İçine diğer malzemeleri de koyup hepsini blendırdan geçirelim. Ardından bir kabın içine koyarak ocakta 10 dakika pişirelim. Sonrasında saklama kabına koyalım. Hazır olan sabunla sabah ve akşam yıkayın. Eğer cildinize maske olarak kullanmak isterseniz, cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Cildinize çok iyi gelecek doğal sabunu herkes evinde kolayca hazırlayabilir. Cevizin alerjik reaksiyonlara karşı iyi geldiğini biliyoruz. Ceviz yaprakları alerjik reaksiyon ve egzama tedavisinde önemli rol oynamaktadır.

Ceviz yaprak ve kabukları kronik egzamayı yok edici özelliğe sahiptir. Yarım kg. kuru ceviz yaprağını 1,5 litre suda 1 saat boyunca kaynatalım. Kaynayan suyu banyo suyuna ilave edelim. Bağışıklık sisteminin düştüğü anlarda meydana gelen alerjik reaksiyonlara çözüm ise papatyadır. Pratik olarak alerjiye iyi gelen bitkiler arasında sinameki, ısırgan, yulaf, soğan ve maydanoz bulunmaktadır. Oluşan alerjiyi ortadan kaldıran ve alternatif olarak yardım alınabilecek bitkilerdir.

Etiketler: , ,

Şems Aslan alerjik ciltler için cevizli doğal sabun Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları