Şems Aslan göz altlarını besleyen yağ

adminGüzellik Sırları0 Yorum12 Mayıs 2014

Şems Aslan günümüzde doğal tariflerde bayanlara güzellik ve sağlıklı yaşamanın sırlarını vermektedir. Her derde deva şifalıklar, güzellik maskeleri ve cilt bakımıyla ilgili çeşitli bilgileri paylaşarak sizlerin doğal estetiğinizi yaratmak için tavsiyelerde bulunmaktadır. Bilindiği gibi özellikle yine bayanların başta olmak üzere göz altlarının bakımı oldukça önemlidir. Göz kenarlarında oluşan kaz ayaklarından kurtaran ve göz kaslarını kuvvetlendirir. Mükemmel bir bakım yağıdır ve göz kenarında, altlarında ve kapaklarında oluşan sarkmalara engel olur. Belirli bir yaştan sonra oluşan kırışıklıkları önlemek oldukça zordur. Fakat zor olduğu gibi imkansız değildir. Bu mucize yağların düzenli kullanımı sayesinde gözlerinizde oluşan ve sizleri yaşlanmaya iten tüm olumsuzları yok edecektir.

1 avuç badem, 1 bardak zeytinyağına bırakalım. Bu şekilde 24 saat bekletelim. Bu karışımları koyu renkli şişelerde hazırlamak daha sağlıklı olacaktır. Kırışıklık, göz altı morlukları ve göz altı torbalarına iyi geleceği belirtilmektedir. Göz çevresi kırışıklığına iyi gelen bir diğer güzellik iksiri de ekmek maskesidir. Bir miktar hafifçe ısıtılmış bitkisel yağın içine beyaz ekmek kırıntılarını atarak lapa haline getirelim. Birkaç kat yapılmış gazlı bezin üzerine bu maskeyi yayalım. Bildiğiniz gibi mayanın içinde hücre yenileyici maddeler olduğu için, kırışıklık karşıtı olduğu kanıtlanmıştır. Tam gözünüzün üzerine kapatıp 25 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Özellikle gözlerinizi orgun hissettiğiniz zamanlarda oldukça verimli olacak göz maskelerinden biridir.

1 adet yumurta sarısına 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyelim ve karıştıralım. Karışımı önceden temizlemiş olduğumuz göz çevremize iyice yayalım. Özellikle gece yatmadan önce parmak ucumuzla göz çevremize hazırlamış olduğumuz doğal kremimizi sürelim. Sabaha kadar kaldıktan sonra uyanınca yıkayabiliriz. Bu karışım ile göz kenarlarınız protein kazanacak, kırışıklık, yorgunluk ve morluk gibi olumsuz belirtilerin oluşumunu engelleyecektir.

Etiketler: ,

Şems Aslan göz altlarını besleyen yağ Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları