Şems Aslan parazit çayı

adminBitkisel Sağlık0 Yorum13 Temmuz 2014

Bağırsak parazitleri bir çok yollarla vücuda girmeyi balşarır ve çeşitli hastalıklar meydana getirir. Özellikle besin kurallarına ve hijyene dikkat etmek çok önemlidir. Bazı temizlik ve hijyen kurallarına uyarak parazitlere karşı önlem almış olabilirsiniz. Şems Aslan vcuda girip rahatsızlık veren tenya, bağırsak solucanı ve diğer parazitlerin düşmesini sağlayan çay tarifini paylaşıyor. Parazitlerden kendinizi korumak için öncelikle uygulamanız gerekn hijyen kuralları mevcuttur. Bunlar tuvalet sonrası ellerin mutlaka düzgün şekilde yıkanması, sebze ve meyvenin çok iyi yıkanarak tüketilmesi, az pişmiş et tüketilmemesi parazit oluşumunu engelleyecektir. Parazitler varlığını belirgin edecektir. iştahsızlık, gece uyurken ağızdan salya çıkması, bulantı-kusma, makat bölgesinde kaşıntı gibi belirtiler de dikkta etmek gerekmektedir.

Solucan otunun faydaları bitmiyor

1 çay kaşığı solucan otu, 1 çay kaşığı acı pelin, 1 çay kaşığı papatya, 1 çay kaşığı kırlangıç otu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 litre kaynar su ile parazit çayımızı hazırlayalım. Demleme bardağına malzemelerden belirtilen ölçülerde koyalım. Üzerine kaynamış suyu ekleyip üzerini kapatalım ve 30 dakika bekleyelim. Daha sonra ocağa alıp 15 dakika kaynatalım vetülbent yardımıyla süzelim. Karışımdan günde 3 defa yarım bardak içelim. Bu karışımdan her gün taze olarak hazırlayıp şifa niyetine içelim. Bunun yanında bağırsak parazitlerini düşüren bitkiler de mevcuttur. Bu bitkiler acı badem, harasani, nane yaprağı, pelin otu, sarımsak ve solucan otu son derece faydalı bitkiler arasındadır.

2 su bardağı kaynamış suya 1 kaşık eğrelti otu ekleyip demledikten sonra 15 dakika aralar vererek aç karnına bir bardak içelim. Sebzelerden ise havuç oldukça faydalıdır. 250 gr. havuç rendeleyelim ve sabah aç karnına tüketelim. Öğlene kadar hiçbir şey tüketmeden 15 dakika önce yiyelim. Özellikle çocuklarda görülen bağırsak parazitlerin de papatya çayı çok faydalı olacaktır. Bir bardak kaynar suyun içine 1 kaşık papatya atıp 10 dakika bekleyelim ve yemeklerden 1 saat önce içelim.

Etiketler: , ,

Şems Aslan parazit çayı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları