Serap Kunak cilt yenileyen maske tarifleri

adminCilt Sağlığı0 Yorum8 Mayıs 2014

Serap Kunak cilt yenilemenin doğal formüllerini bizlerle paylaşmaktadır. Cildimiz bir çok nedene ve çeşitli sebeplere bağlı olarak çabuk kırışır ve yaşlanmaya yüz tutar. Cilt yenileyici maskelerden biri olan karnabahar maskesi ile daha sağlıklı bir cilde kavuşmanın sırrını keşfetmiş olacaksınız. Cildimizde oluşan yağ tabakaları, yapılan makyajın iyi temizlenmeye kalıntıları, kirli hava ve oksijensiz kalan cilt için en doğru olanı düzenli yapılan maskelerdir. Bu maskeler sayesinde cildinizi yenilenen güne, yenilenmiş bir şekilde hazırlamış olacaksınız. Cildin yenilenmesi demek, kolay yaşlanmaya ve yıpranmayan cilt anlamına gelmektedir. Oldukça kolay hazırlanan karnabahar maskesi ile cildinizin nefes aldığını hissedeceksiniz.

1 bardak su, 4 adet karnabahar yaprağı, 1 fincan gül suyu, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 adet maden suyu ile yenileyici maskemizi hazırlamış olacağız. Öncelikle karnabahar yaprağını haşlayalım. Daha sonra yoğurtla karıştırarak ezelim. Lapa kıvamına gelince cildimize uygulayalım. 20 dakika bekleyip kurumuş olan maskeyi cildimizde temizleyelim. Temizlenmiş olan cilde gül suyu ve maden suyu karıştırıp sürelim. Serap Kunak tarafından önerilen maskelerden biri de greyfurt maskesidir. Greyfurt cildinizi ölü derilerden arındıracak ve pürüzlük bir ferahlık kazandıracaktır.

1 kuru üzüm çekirdeği yağı, 1 tatlı kaşığı avakado yağı, 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı, 1 tatlı kaşığı ozon yağı, 1 tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 tutam papatya ve 1 adet havlu maskemizi hazırlamak için gerekli malzemelerdir. Malzemelerin tümünü karıştıralım ve temizlenmiş olan cildimize sürelim. Daha sonra 20 dakika bekleyip cildimizi ılık su ile yıkayalım. Oldukça fresh ve lekeleri silen bir maske olması nedeniyle çok tercih edilmektedir. Serap Kunak tarafından tavsiye edilen maskelerden kendinize en uygun olanı seçip, ayda bir defa uygulayabilirsiniz.

Etiketler: ,

Serap Kunak cilt yenileyen maske tarifleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları