Sigara içenler için cilt bakımı

adminCilt Sağlığı0 Yorum2 Nisan 2013

Sigara içenlerin içmeyenlere göre ciltlerine daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir. Sigara içimi kısa sürede cildin gözeneklerini tıkayarak solgun ve mat bir rengin oluşmasını sağlar. Cinsiyet fark etmeden, sigara kullanan herkeste aynı şekilde kara sarı olarak tabir edilen renk dönüşümü yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra cildin oksijen almayan ve tıkanan gözeneklerini haftada bir defa yapılan arındırıcı maskeyle toparlamak mümkündür. Buna ek olarak C vitamini açısından zengin gıdalarla beslenmek de faydalı olacaktır. Yatmadan önce bir armudu soyup suyunu sıkalım. Sonrasında cildimize yedirip 1 saat bekleyelim. Ilık suyla yıkayıp ertesi güne cildimizi hazırlayalım. Bunun yanında düzenli olarak haftada bir defa avokado maskesinden faydalanalım.

Tam olmuş yarım avokadoyu soyup ikiye bölelim. İçine 2 tatlı kaşığı bal ve yarım limon suyu karıştıralım. Karışım macun kıvamına gelinceye kadar malzemeleri birbirine yedirelim. Sonrasında temizlenmiş olan cildimize karışımı iyice yedirelim. Göz kenarları hariç yüzün her tarafına eşit oranda yayalım. 1 saat maskeyi yüzümüzde beklettikten sonra ılık suyla yıkayalım. Özellikle sigaraya bağlı oluşan rengin açılmasına, cildin var olan rengini korumasına yardım eder. Sigara içen kişilerin yaşlılık belirtileri olan kırışıklıkları daha hızlı belirginleşir. Avokado maskesi sigaraya bağlı kırışıkların oluşmasına engel olur.

Pürüzleşen cildinizi her gece yatmadan önce gül suyuyla temizleyin. Pamuğa dökeceğiniz gül suyunu cildinizde gezdirin ve tıkanmış olan gözeneklerin sabaha kadar nefes almasını sağlayın. Vücudun içten ve dıştan etki ederek sağlığını ve güzelliğini olumsuz etkileyen sigaranın, cilde olan zararları kaçınılmazdır. Uygulanacak cilt temizliği günlük olarak yapılmalıdır. Haftada bir defa uygulayacağınıza arındırıcı maske de ek olarak faydalı olacaktır. Günde bir fincan yeşil çay takviyesi yaparak, içeriğindeki antioksidan yardımıyla sigaraya bağlı erken yaşlanma riskini azaltabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Sigara içenler için cilt bakımı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları