Siğiller ve Tedavisi hakkında çözümler

adminCilt Sağlığı1 Yorum12 Eylül 2014

Siğil insan vücudunda genellikle ayaklarda ve ellerde çıkan karnabahar görünümlü bulaşıcı bir virüstür.siğil viral enfeksiyon kaynaklı bir oluşumdur. Siğiller bulaşıcıdır. Siğil genellikle 1-2 ay içerisinde kaybolur fakat bu zamanda geçmeyen siğiller de mevcuttur. Bazı siğiller yıllarca sürebilir yada kaybolup tekrar açığa çıkabilir.

Elde çıkan siğiller nasıl tedavi edilebilir?

Bulaşıcı bir virüs olan hpv virüsü eldeki siğillerin oluşma sebebidir. Ayaklarda çıkan siğillerde olduğu gibi bulaşıcı bir virüstür. Tüm vücudunuza adeta bir mantar gibi bulaşabilir.dokunma ile birlikte bile başkalarına bulaştırabilirsiniz. Temiz olmayan havlu kullanmak veya ortak eşyalarda siğillerin bulaşması için yeterlidir.

Ellerdeki siğiller lazer yöntemi, kriyoterapi, cerrahi müdahale, koterizasyon gibi yöntemlerden birini doktorunuzun desteği ile deneyebilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz tüm bitkisel tedavileri denedikten sonra bu müdahalelere başvurmanız. Unutmayın ki yapılacak en son işlem cerrahi müdahalelerdir.

Yüzdeki siğiller nasıl tedavi edilir?

Yüzdeki siğiller görsel anlamda en rahatsız edici siğillerdir. Görsel anlamda yüzümüz her zaman ön plandadır. Yüzdeki bu siğiller çok çirkin bir görüntü oluşturmaktadırlar. Yüzdeki siğiller için temiz eşyalar kullanmaya özen göstermelisiniz. Mümkün olduğu kadar ortak eşya kullanmamalısınız. Tüm bu dikkatlerinize rağmen yine de yüzünüzde siğil görülebilir. Yukarıda el için saydığımız tedavi şekilleri yüz için de geçerlidir. Ama  daha öncede belirttiğimiz gibi ilk başta bitkisel yollara başvurun. Şunu da söylemekte fayda var büyü veya fal gibi yöntemlerle bu rahatsızlığın tedavi edilebileceği söyleniyor. Sakın bu tür düzenbazlıklara itibar etmeyin.

Ayaktaki siğil nasıl geçer?

Ayakta oluşan siğiller görüntüden daha çok hareket halinde iken rahatsız eder. Bu siğillerin de oluşma sebepleri arasında ortak kullanım yerleri ve ortak eşyalar yer alır. Oluştuğu yerde yayılma bakımından en güçlüsü ayak siğilleridir. Tabir-i caizse öbek öbek çoğalırlar. Bu yüzden bu siğilin diğer ismi de mozaik siğildir. Bu siğillerden soğutularak yada yakılarak kurtulabilirsiniz. Ancak sizin için en iyisi evinizde uygulayacağınız bitkisel tedavi yöntemidir.

NOT: İleride yayınlayacağımız yazılarımızda siğiller için bitkisel tedavi yöntemlerini paylaşacağız.

Etiketler: , ,

Siğiller ve Tedavisi hakkında çözümler Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Anonim diyor ki:

    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, yıllardır ayağımdaki siğillere çözüm bulamadım. Bitkisel çözümlerden, koca karı işlerine kadar yapmadığım kalmadı. Siğiller için dua dediler okuttum üflettim fayda etmedi, doktor yakalım dedi haftalarca acı çekip yaktırdım gitmedi, komşum asitli bir solüsyon tavsiye etti verrutol diye bir ilaç sürdüm geçmedi. Donduruyorlar dediler kriyoterapi ile dondurdular yine geçmedi.
    Artık bunun çaresi yok diyerek tedavilerden vazgeçip kaderime razı oldum. Bu yaz tatil için Mersine gittiğimde denize girdiğimin 2. gününde siğiller küçülmeye başladı. 4. günde iyice küçüldüler ve 1 hafta da ayak derim soyuldu ve siğillerde kayboldu gitti. Siğili olanlara tuzlu deniz suyu tavsiye ediyorum. Siğiller HPV adlı bir virüsün çeşitlerinden kaynaklanıyor bu virüsü uzun süreli rahatsız etmek gerekiyor. Kısa süreli müdahaleler işe yaramıyor. Uzun süre deniz suyuna maruz kalınca pes edip yok oluyor.

Siğiller ve Tedavisi hakkında çözümler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları