Sivilceler için bitkisel krem

adminBitkisel Sağlık0 Yorum5 Eylül 2013

Sivilceler her cilt yapısından görülebilir. Özellikle yağlı ciltlerde daha fazla oluşan sivilceler bir çok nedene bağlı oluşabilir. Ergenlik, hormonların değişmesi, yağlı ciltler, havasız kalan cilt, iyi ve doğru temizlenmeyen ciltlerde sivilce oluşumuna davetiye çıkarmaktadır. Bunun için hazırlayacağınız sivilce oluşuma karşı gelen bitkisel kremlerle cildinizi sivilcelere karşı korumuş olacaksınız. Sadece sivilcelere özel olarak uygulanması gereken mucize kremi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen sivilce karşıtı bitkisel kremini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Artık inatçı sivilcelerle vedalaşabilirsiniz.

4 bardak gül suyu, 2 adet dilimlenmiş elma, 2 çorba kaşığı kıyılmış rezene, 2 çorba kaşığı kıyılmış kereviz, 7.5 gr. arpa unu, 3 yumurta akı ve 1 tatlı kaşığı lanolin ile sivilce kremimizi hazırlayabiliriz. Öncelikle bir kaseye gülsuyu, elma, rezene, kereviz ve arpa ununu koyalım. Kaseyi içinde suyu kaynayan daha büyük bir kabın içine oturtalım. Altta kaynayan su ile karışımı pişirelim. Karışımı lapa kıvamına gelince iyice çırpılmış olan yumurta akını ve lanolini ekleyelim. Düzgün bir kıvama gelinceye kadar süzelim. Tekrardan kıvama gelinceye kadar iyice çırpalım. İstenilen kıvama gelen kremimizi buzdolabında saklamak üzere kullanabiliriz.

Her kullanımda pamuk ile alıp yüzümüzdeki sivilceli olan bölgelere sürelim. Parmak ucuyla da sürebileceğimiz kremi ihtiyaç hissedildiği zaman kullanabiliriz. Sivilce için kreminizi kullanırken, sivilceye özel olarak hazırlanan maskeyi de kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi ve 1 tatlı kaşığı tarçın ile maskemizi hazırlayalım. Bütün malzemeleri çikolata rengi alıncaya kadar karıştıralım. Hazır olan maskemizi cildimize yedirelim. Maske 20 dakika kaldıktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Cildinizde herhangi bir kuruluk hissederseniz, maskeden sonra nemlendirici ile cildinizi besleyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Sivilceler için bitkisel krem Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları