Siyah noktalar için sabun yüz bandı ve bitki banyosu

adminGüzellik Sırları0 Yorum8 Temmuz 2014

Şems Aslan en büyük cilt sorunlarından biri olan siyah noktalara kesin çözüm getiriyor. Elde edilen bitkisel karışımlar sayesinde, cildinizin daha sağlıklı olması kaçınılmaz olacaktır. Sağlıklı olan cilt daha pembe, canlı olur ve mat olmaktan kurtulur. Kadınların güzellik sırlarından biri de ciltlerine olan güvenleridir. Bu güven sayesinde, daha pürüzsüz ve canlı görünmek onların vazgeçilmezidir. Siyah noktalar tedavi edilmediği zaman iltihaplı sivilcelere kadar ilerleyecektir. İçeriden biriken yağlanma oldukça can sıkıcı olacaktır. Yaz aylarında daha fazla maruz kalınacak olan siyah noktaları yok etmek imkansız değildir.

Şems Aslan öncelikle bitkisel hazırlanan sabun ile siyah noktalarla vedalaşmanızı sağlıyor. 1 yemek kaşığı öğütülmüş nohut, 1 yemek kaşığı öğütülmüş yulaf ezmesi, 1 yemek kaşığı pirinç unu, 1 yemek kaşığı süt tozu ve 1 şişe maden suyu ile sabunumuzu hazırlayabiliriz. Bütün malzemeleri karıştırıp elimizi batıralım ve hafif friksiyon yaparak yedirelim. Cildimize masaj yapalım ve özellikle burun kısmına yedirelim. Buna ek olarak yüz bandı da çok etkili yöntemlerden biridir. Evde hazırlayacağınız bitkisel yüz bandının olumlu etkisini kısa sürede göreceksiniz.

1 yemek kaşığı gıda jölesi, 1 yemek kaşığı ılık su, 1 çay kaşığı odun kömürü ve 1 tatlı kaşığı süt ile yüz bandımızı hazırlayalım. Bütün malzemeleri karıştırma kabına koyup karıştıralım. Daha sonra gazlı bezi karışıma batırıp yüzümüze yapıştıralım. 2 dakika bekledikten sonra çıkaralım. Siyah noktalar için bitki banyosu da faydalı olacaktır. 2 yemek kaşığı kurutulmuş papatya, 1 çay kaşığı aynısefa, 1 çay kaşığı ıhlamur ve 1 litre sıcak su ile siyah noktaları tedavi eden karışımı hazırlayalım. Malzemelerin üzerine sıcak su döküp 2 dakika başımıza havlu örtüp bekleyelim. Buhar banyosu yaptıktan sonra açılan gözeneklerinizle cildinizi çok sağlıklı hissedeceksiniz.

Etiketler: ,

Siyah noktalar için sabun yüz bandı ve bitki banyosu Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları