Siyah Noktalara bitkisel kesin çözüm

adminCilt Sağlığı0 Yorum11 Eylül 2013

Siyah noktalar bir çok kişide görülebilir. Oldukça rahatsız edici siyah noktaların bakımını gerektiği gibi yapılmaz ise, cilt üzerinde kalıcı hasarlar ve gözle görülür şekilde rahatsız edici sonuçlara yol açabilir. Siyah noktalar görünüm olarak da estetik açıdan zarar vereceği gibi, sivilce oluşumuna en çok davetiye çıkaran oluşumlardan biridir. Cildin düzgün şekilde temizlenmesi ve bakımının yapılması gereklidir. Aksi halde cilt yapınızın bozulması kaçınılmaz olacaktır. Bitkisel bakım uzmanlarının tavsiye etmiş oldukları karışımlar sayesinde, cildinizde oluşan siyah noktalarla mücadele edebilirsiniz. Cildinizin pürüzsüz kalabilmesi için, kesin çözüm olarak görülen karışımlardan faydalanabilirsiniz.

Bir kase yoğurdun içine bir limon suyunu karıştıralım. Gözlerinizle temas etmemek şartıyla cildinize pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu karışımı sık sık uygulayabilir, cildinizin siyah noktalardan arınmasını sağlayabilirsiniz. Başka bir karışım ise 2 tane ceviz içi, 4 damla limon suyu ve 1 çay kaşığı gliserin ile hazırlanmaktadır. Kabukların soyulması için cevizleri yağsız bir tavada kavuralım. Kabuklarını soyduktan sonra havanda ezelim. İçine diğer malzemeleri ekleyip iyice karıştıralım. Karışımı gece yatmadan önce pamuk yardımıyla cildinize kompres yapabilirsiniz.

Karışımı cildinizde sabaha kadar beklemesini sağlayın. Cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. Bu uygulama sonrası siyah noktalarda azalma gözlenirken, sivilce oluşumunu da etkisiz hale getirmiş olacaksınız. Gözenekleri sıkılaştırır, sivilce lekelerinin rengini açacak ve cildinizin temizlenmesini sağlayacaktır. Öncelikle 2 günde bir defa uygulayabileceğiniz siyah nokta maskenizi, daha sonra haftada bir defaya çıkarabilirsiniz. Siyah noktalarınızdan arınırken, ayda bir defaya çıkarabilirsiniz. Siyah noktalarınız kısa sürede gözle görülür derecede azalacak, cildinizin yeniden yapılanmasını sağlayacaktır.

Etiketler: , ,

Siyah Noktalara bitkisel kesin çözüm Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları