Suna Dumankaya doğal peeling formülleri

adminGüzellik Sırları0 Yorum6 Eylül 2013

Suna Dumankaya ev yapımı doğal peeling ile cildinizin yenilenmesini sağlıyor. Peeling için evdeki kolay malzemelerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Peeling cildi temizler, canlılık kazandırır, ölü derilerinden cildimizi arındırır. Cildinizdeki yaşlı derinin soyularak, tamamen yenilenmesini sağlayan doğal peeling sayesinde 10 yaşp gençleştiğinizi hissedeceksiniz. Peeling özellikle derin cilt lekelerinin çıkması için en ideal yöntemlerden biridir. Bitkisel bakım uzmanı Suna Dumankaya tarafından hazırlanan formüllerle kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.

1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, 1 tatlı kaşığı mısır unu ve 1 tatlı kaşığı yoğurt ile peeling karışımını hazırlayabiliriz. Öncelikle cilt gözeneklerimizi açması için buhar banyosu yapalım. Buhar banyosundan çıktıktan sonra temiz cildimize peeling yapmaya başlayalım. Cildimizi ovarak peeling işlemimize devam edelim. Daha sonra ılık su ile yıkayıp derinlemesine ve cilt yapısına uygun bir nemlendirici ile destekleyelim. Bu peeling her cilt tipi için uygundur. Başka bir peeling tarifi ise 1 çorba kaşığı çekilmiş badem, 1 çorba kaşığı yulaf unu, 1 çorba kaşığı rendelenmiş limon kabuğunu karıştıralım.

Daha sonra karışımdan avuç içimize alalım ve tüm vücudumuza yayalım. Elimizle masaj yaparak deri üzerinin arınmasını sağlayalım. Bu peeling ile tüm gözenekler açılacak ve oksijen alacaktır. Nefes alan cildimiz beslenecek ve peeling sonrası kadifemsi bir yumuşaklığa kavuşacaktır. Bir kaç dakika cildimizde bekledikten sonra ılık su ile yıkayalım. Yağlı ciltler için arındırıcı peeling ise bira mayası ile hazırlanmaktadır. Biraz bira mayasını çok az su ile hamur haline getirelim. Karışımı yüzümüze ve dekolte bölgesine uygulayalım. Hücreleri yenileyen ve cilt üzerinde mucizeler yaratan bir peeling karışımıdır. 15 dakika sonra cildimizi ılık su ile yıkayabiliriz.

Etiketler:

Suna Dumankaya doğal peeling formülleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları