Suna Dumankaya kış aylarında bakım maskeleri

adminGüzellik Sırları0 Yorum2 Şubat 2013

Kış aylarında soluk, renksiz ve sürekli kuru hissedilen cilt fazlaca gerilecektir. Gerilen ciltler, nemsiz kaldığınızın ilk belirtileridir. Özellikle soğuk ve kuru havalarda cildiniz her zamankinden daha fazla nem isteyecek, kuru havaların sertliğine maruz kaldığı için daha kolay yıpranacaktır. Bunun için evde haftada bir defa olmak üzere cildinizi şımartın ve ihtiyacı olan nemi kolay maskelerle uygulayın. Sık sık nemlendirin ve kuru kalmasına izin vermeyin. Uzmanların pratik yöntemlerle sunduğu maskelerle oldukça başarılı olacaksınız. Özellikle kuru ciltleri nemlendirmesi için muz maskesi en ideal olanlardan biridir. 2 adet orta boy muzu iyice ezin. 1 dolu çay kaşığı bekleyip macun kıvamına getirin. hemen sonrasında dekolte bölgenizden itibaren tüm cildinize iyice yayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ve cildinize uygun bir nemlendiriciyle yüzünüzün bakımını tamamlayın.

Cildinizin yumuşarken, kırışıklıklardan kurtulmak için harika bir maske tarifi Suna Dumankaya formüllerini paylaşıyoruz. 1 çay kaşığı nemlendirici krem, 1 yumurta, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı bal cildinizi kuru havalardan koruyacaktır. Yumurtanın beyazını sarısından ayıralım. Yumurtanın sarısına damlalar halinde badem yağını ekleyip karıştıralım. Hemen arkasından yavaşça nemlendirici kremi ve balı ilave edelim. Yumurta beyazını ayrı bir kabın içinde çırpalım ve diğer karışıma ilave edelim. Elde etmiş olduğunuz karışımı dekolte bölgesinden itibaren tüm cildinize pamuk yardımıyla iyice yayın. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Harika bir maske tarifi olmakla beraber pek çok kişinin memnuniyetle kullandığı bir karışımdır. Sizlerin hassas cildini kış aylarının sert havasından kurtaran diğer bir kurtarıcı maske de havuç maskesidir. Öncelikle 2 adet havucu rendeleyelim ve suyunu süzelim. İçine 1 yumurta sarısı ve 1 kahve kaşığı Ayçiçek yağını ilave edelim. Karışımı iyice çalkalayalım ve cildimize iyice yedirelim. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayalım. Cildinizi kış aylarının soğuk ve çetin havasına karşı korumaya alan maskeleri haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Suna Dumankaya kış aylarında bakım maskeleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları