Suna Dumankaya saç kıran bitkisel tedavisi

adminSaç Bakımı0 Yorum23 Aralık 2013

Herbalist Suna Dumankaya saçkıran hastalığına bitkisel çözümler sunmaktadır. Saçkıran bir çok nedene bağlı olarak oluşabilir. Kadın ve erkek her yaşta, herkeste olabilecek hastalıklardan biridir. Saçkıran mantar enfeksiyonunun oluşturduğu ve saçları döken bir hastalıktır. Saçkıran da kaşlar da dökülür ve acilen tedavi edilmesi gereken durumlardan biridir. Saçkıran öncelikle aşırı stres sonrası ve depresyon sonrasında görülebilir. Saçkıran da depresyon ve ruhsal durumlara bağlı dökülmelerde, öncelikle psikolojik sürecin düzene girmesi gerekmektedir. Sonrasında kendiliğinden düzelecektir. Fakat mantardan dolayı oluşan saçkıran hastalıklarına doğal çözümlerle tedavi etmek mümkündür.

1 avuç zivan çiçeği, 1 avuç kasnı otu, 1 avuç yeşil ceviz kabuğu, 1 adet soğan, yeterince meneviş yağı ve 1 adet yumurta ile bitkisel saçkıran bakımımızı hazırlayabiliriz. Öncelikle zivan çiçeğini kasnı otu ile birlikte sıcak suda 10 dakika kaynatalım. Süzülerek elde edilen sıvıya yumurta sarısı ekleyip şampuan kıvamına gelinceye kadar meneviş yağı ile birlikte çırpalım. Hazırlanan bu şampuanla sık sık saç banyosu yapalım. Rahatsızlık fark ettiğiniz süre içinde saçlarınızı meneviş yağı ile ovabilirsiniz. Saçlarınızı soğanlı su ile duruladıktan sonra, çırpılmış yumurta akını saç kıranlı bölgeye sürelim.

Rendelenmiş yeşil ceviz kabuklarını kıyılmış yeşil soğanla birlikte 20 dakika kaynatalım. Süzülerek elde edilen sıvıya şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ile edip karıştıralım. Meneviş yağı da ekleyip çırpalım ve sabah akşam bu karışımla saçlarımızı yıkayalım. Saçkıran tedavisinin bitkisel yöntemlerle çözülmesi oldukça kolay bir işlem olmaktadır. Üstelik saçlarınızın daha güçlü çıkmasını sağlayacaktır. Uçucu yağlarla elde edilen karışımla da saçkıran hastalığını tedavi edebilirsiniz. Kekik, biberiye, lavanta, sedir ağacı yağından oluşan karışımdan saçlarınıza masaj yapabilirsiniz.

Etiketler: ,

Suna Dumankaya saç kıran bitkisel tedavisi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları