Suna dumankaya sivilce ve lekelere bakım

adminGüzellik Sırları0 Yorum25 Mart 2012

Ciltte oluşan sivilce ve lekeler hayatımızı olumsuz yönde etkiler. Genellikle cildin temizliği ve bakımı alakalı olan lekeleri yine bitkisel formüllerle tedavi etmek mümkündür. Stres, hava şartları, sigara dumanı, cilt yapısı, doğru temizlenmeyen bir cilt ve ergenlik döneminde meydana gelen cilt sivilcelerini yok etmek için bitkisel kaynaklı formüller geliştirilmiştir. Her yaşta sorun haline gelmiş olan sivilceleri basit bir formüllerle yok etmek gerekir. 6 adet aspirini ezelim. 100 gr. alkolle karıştırıp 3 gün bekletelim.

Elde ettiğimiz bu karışımı cildimize her gün sürelim. Sivilceleri yok edecek bu doğal formülü her gün düzenli olarak kullanalım. Cilt lekeleri için 1 çay kaşığı amonyak, 1 çay kaşığı peridrol, 1 çay kaşığı sabunu rendeleyip karıştırıp lekelerin üzerine sürüp biraz bekletelim. Daha sonra bol su ile yıkayalım. Bu karışımı haftada 1 kez lekelerin üzerinde uygulayalım. Cildimizi güneşte korumak için koruyucu kremler kullanalım. Güneş lekeleri de zamanla ortaya çıkarak can sıkıcı durumlara neden olabilir.

Ciltte bulunan çiller için keten tohumunu kaynatalım. Suyu ile cildimize her gün masaj yapalım ve çillere uygulayalım. Cildimizi güneşten koruyalım ve aşırı sıcak ve soğuk havalara karşı koruyucu kremler kullanalım. Özellikle kış aylarında kuruyan cilt yeteri kadar nem almazsa, çabuk kırışacak ve pürüzlü görünecektir. Akşam yatmadan önce cildimizi mutlaka temizleyelim. Haftada 1 defa maske kullanalım. Nemlendirici kremlerle destekleyelim. Bol bol su içilmeli ve meyvelerden destek alınmalıdır. Lifli gıdalar tüketmeye özen gösterelim. E ve C vitaminli besinler tüketelim ve cildi besleyelim.

Etiketler: , , ,

Suna dumankaya sivilce ve lekelere bakım Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları