Uykusuzluk için bitkisel karışımlar

adminBitkisel Sağlık0 Yorum1 Haziran 2014

Uykusuzluk genel anlamda bakıldığı zaman, bir çok kişinin ertesi güne sağlıklı başlamama nedenidir. Uykusuzluk bir çok faktöre bağlı olarak baş gösterir. Birbiri ardına gelen uykusuz gecelerde kişiler olumsuz tavırlar sergilemeye başlar. Bunu destekleyen dikkat dağınıklığı, yorgunluk, düşük verim ve beyin yorgunluğu gibi oluşumlar da kaçınılmaz olur. Hafif ve orta dereceli uykusuzluk sorunlarını getiren en büyük nedenlerden biri de strestir. Günümüzün vazgeçilmez stres ve olumsuz düşüncelerle mücadele etmek için bitki çaylarından destek alınmalıdır. Bu çaylar ile kaliteli bir uykunun kucağına kendinizi bırakabilirsiniz. Sakinleştirici etkisi bulunan papatya, melisa, sarı kantaron ve kediotu gibi bitkilerin dinlendirici etkisiyle buluşabilirsiniz.

Akşam yatağa girmeden sadece 30 dakika önce bu çaylardan herhangi birini demlemeniz yeterli olacaktır. Şekersiz olarak bir fincan tüketmek sinirlerinizi yatıştırarak, sizi rahat bir uykunun kollarına bırakacaktır. Bir bardak kaynar suya 4 kaşık kurutulmuş melisa otu koyup demleyelim. Yatmadan 1 saat önce demlemiş olduğumuz çayımızı içelim. Aynı şekilde papatya çayı da tarih boyunca uyku çayı olarak kullanılmıştır. Bu şifalı bitkilerin karışımı da oldukça etkili olacaktır. Daha yoğun yaşanan uykusuzluk sorunlarına harika bir çözüm getirecektir. Her biri birbirinden daha çok sakinleştirici özelliğine sahip olan bitkileri bir arada tüketmek sizi ertesi güne daha dinlenmiş olarak hazırlayacaktır.

Melisa otu, anason, papatya ve meyan kökü ile çayımızı hazırlayabiliriz. Tüm malzemelerimizden birer tutam alarak çeyrek litre suyun içine atalım. 2 dakika kadar kaynattıktan sonra süzelim. Yatmadan 1 saat önce bir fincan dolusu şekersiz çayımızı içelim. Bütün günün fiziksel ve zihinsel yorgunluğunu atmak da zorlanan herkes için harika bir karışımdır.

Etiketler: ,

Uykusuzluk için bitkisel karışımlar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları