Uzmanlardan doğal saç bakım önerileri

adminSaç Bakımı1 Yorum21 Mayıs 2012

Saç bakımı her mevsim hayatımızda var olacak güzellik sırlarından biridir. Bakılan saçlarla bakılmayan saçlar arasında çok fark vardır. Öncelikle doğru bildiğiniz yanlışlardan kurtulmalı ve kimyasal ürünlerden çok fazla geri bildirim beklemekten vazgeçmelisiniz. Saçlarınız doğal güzelliğini korumalıdır ve ihtiyacı olan nemi almalıdır. Uzmanlardan saç bakım önerilerine mutlaka kulak vermeli ve doğru olanı saçlarımız için uygulamaya başlamalıyız.

Saçlarınızı öncelikle ve kesin olarak sabunla yıkamalısınız. Saç diplerini kuruttuğu için kolayca kopmasını sağlayacaktır. Üzerindeki küçük canlı hücrelerin ayrılmasını sağlayacaktır. Saçlarınızı çok sıkı toplamayın ve serbest bırakmaya özen gösterin. Çok sıkı toplanan saçlarda zamanla şakak ve alın bölgelerinde dökülmeler meydana gelecektir. Genellikle açık bırakarak saç hücrelerinin ve tellerinin hava almasını sağlamalıyız. Aynı zamanda saçlarınızı çok fazla boyayıp rengini sık değiştirmeyin. Saçlarınız bu şekilde yorulacak ve kuruyarak kopmalar yaşayacaktır.

Saç fırçası ve tarağa bakıldığı zaman kılların arasında ek yerlerin olduğunu görürsünüz. Saça oldukça zarar verirler. Kılların üzerinde herhangi bir pürüz olmamasına dikkat edelim. Tarakların dişleri oldukça geniş olmalıdır. Yüz derisinde olduğu gibi kafa derisinde de bünye özelliklerine göre değişim gösterir. Her iki kişiden birinin saç derisi normalden daha fazla yağ üretir. Kafa derisinde oluşan yenilenme ise kepeklenme sebebidir. Yağlı saçlar için saç derinize uygun şampuanlar tercih etmelisiniz. Her tip saç için uygun olan lavanta yağından 4, okaliptus yağından da 4 damla ekleyip saçlarınızı bu şekilde yıkayın. Oldukça faydasını göreceksiniz.

Etiketler: ,

Uzmanlardan doğal saç bakım önerileri Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Anonim diyor ki:

    Saçların sabunla yıkanması önerisine kesinlikle katılıyorum. Doğal zeytinyağlı sabunlar saç köklerini besliyor ve zararlı kimyasallar içermiyor. Saçların sağlıklı olmasının şartı eskiyen tellerin koparak yerini yenilerine bırakması. Sabun saç tellerinin kopmasını sağlıyor ve arkasından sağlıklı teller büyüyor. Günümüz şampuanlarının içeriğini inceliyorum onlarca çeşit kimyasal var ve bir kimyacı olarak bazı maddeleri görünce şok oluyorum. Ben mutlaka şampuan kullanacağım diyorsanız en azından bebek şampuanları kullanın, içerikleri daha seçici.

Uzmanlardan doğal saç bakım önerileri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları