Uzmanlardan Menopoz için bitki çayları

adminKadın Sağlığı0 Yorum22 Mayıs 2014

Menopoz dönemi bütün kadınlar için geçiş aşamasıdır. Ruhsal ve fiziksel açıdan bir çok değişime uğrayan bayanların menopoz sürecinde bir çok olumsuzlukla karşılaştığı bilinmektedir. Kadınlarda yaşanan östrojen açlığının bitkisel çaylar yardımıyla daha kolay karşılanabileceği bir çok uzman tarafından belirtilmektedir. Menopoz bir hastalık süreci olmamakla beraber, bitkisel yöntemlerle daha hafif atlatılabilir. Bir çok kadın için ruhsal ve fiziksel açıdan sancılı geçen süreci doğal çaylarla destekleyebilirsiniz. Her kadında farklı tepkiler veren süreçte, mutlaka destek alınması gerekmektedir.

Çuha çiçeği yağı ateş basmaları, terleme ve ruhsal sıkıntıları azaltacaktır. Anason doğal östrojen içerdiği için menopoz sürecinde çok faydalı olacaktır. Ayrıca menopoz döneminde yaşanan uykusuzluk, sancı ve sıkıntı hallerini azaltacak kadar da yararlı bir bitkidir. Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen kür menopoz sürecinde sizleri olumlu destekleyecek kürlerden biri 100′ er gr. ısırgan otu, atkuyruğu, civanperçemi, eğir otu ve bal ile karışımı hazırlayabiliriz. Tüm malzemelerden eşit miktarda alıp toz haline gelecek şekilde harmanlayalım. Hazırlamış olduğumuz karışımdan 1 tatlı kaşığı alıp 1 bardak kaynamış suyun içine koyalım. Çayımızı 10 dakika demleyip süzelim.

Kürümüz hazır olduktan sonra günde 2 bardak balla karıştırıp günde 2 bardak sabah ve akşam yatmadan önce aç karnına olmak üzere içelim. 2. hafta aynı şekilde günde 2 defa içelim. 3. hafta da 3. günde bir defa içelim. 4. hafta kürümüze ara verip 3 ay boyunca bu şekilde devam edin. Ender Saraç tarafından tavsiye edilen kür de oldukça faydalı olacaktır. 1 tatlı kaşığı anason, 1 tutam papatya, 1 tutam civanperçemi ve 1 fincan suyu karıştırıp demleyelim. Kürümüzü akşam saatlerinde yatmaya yakın uygulayabiliriz.

Uzmanlardan Menopoz için bitki çayları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları