Uzmanlardan Saç Bakım Önerileri

adminSaç Bakımı0 Yorum5 Eylül 2014

Saç bakımı her kadının üzerinde durduğu kuaförlere yada güzellik merkezlerine milyonlarca para döktüğü hiç te kolay gözükmeyen bir bakım işlemi.Ünlülerin  kuaförleri ise her kadının evinde kolayca yapabileceği bakım sırlarını açıkladı.İşte  güzel ve bakımlı saçlar için yapılması gerekenler:

Öncelikle ürünlerinizi uzun süre kullanmak adına bir soğutucuda muhafaza etmelisiniz. Diğer ürünler gibi(oje, gözaltı kremi) saç bakım ürünleri de soğuk alanda muhafaza edilmelidir.

KURU SAÇLAR İÇİN:kuru saçlar için bademyağı kullanın. Saçlarınıza yağı saç kreminiz gibi sürdükten sonra 30 dakika bekletin ve saçlarınızı durulayın.

SAÇ FIRÇANIZA EMEK VERİN: Fön çekmek için kullandığınız saç fırçanız saçlarınıza çok mu yapışıyor . Saçlarınızı fırça elinden kurtarmak adına fön çekmeye başlamadan 15 dakika önce fırçanızı fön makinesi ile ısıtın.

EYVAH SAÇLARIM YİNE UÇUŞUYOR: Rüzgarda kabaran yada tarandıktan sonra elektriklenen saçlarınızı kaş fırçanız ve saç kremi yardımı ile yatıştırabilirsiniz.

HANGİSİ BENİM RENGİM: Saçalrınızın rengini teninize göre en iyi ayarlayabileceğiniz renk bebek halinizdeki saçlarınızın rengidir.O parlaklıktan esinlenerek saçlarınıza bakım yaptırabilirsiniz.

SAÇALARIM DA CANLI: Saçlarınızın daha parlak görünmesi adına duştan çıkmadan önce bir miktar içme suyu ile durulayabilirsiniz. Klordan arınan saçlarınız daha parlak ve canlı görünecektir.

RUJUM VE SAÇIM: Saç renginizi değiştirirken rujunuzu da değiştirmeyi ihmal etmeyin.

ASİ SAÇLARA ELVEDA: Saç ayrımınızı değiştirmek istiyor fakat istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız bir de su altında deneyin .Bu uygulama hem sizi hem de saçlarınızı yormayacaktır.

GÜN BOYU DALGALI SAÇLARIM: Gün içerisinde dalgalı saçlara sahip olmak istiyorsanız yatmadan evvel saçlarınızı geniş bigudilere sarmalısınız.

Etiketler:

Uzmanlardan Saç Bakım Önerileri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları