Uzmanlardan tüm ciltler için peeling

adminCilt Sağlığı0 Yorum4 Haziran 2014

Cildinizin yapısı nasıl olursa olsun, mutlaka temizlemek ve ölü derilerden arındırmak gerekiyor. Peeling cildi gençleştiren etkisiyle, daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Cilt zamanla esnekliğini, canlılığını ve sıkılığını kaybeder. Bunu yinelemek ve tazelemek de sadece peeling ile mümkün olmaktadır. Pervin Bulgak tüm ciltler için uygun olan peeling tariflerini bizlerle paylaşmaktadır. Cildin bakımsız, pürüzlü ve siyah noktalar dan arındıran peeling maskesini evde herkes kolayca hazırlayabilecektir. Cildin renginin sararması da, uzun süreli bakımsızlıktan kaynaklanmaktadır. Sürekli makyaj malzemeleriyle bir bütün olan, iyi temizlenmeyen ve hava almayan cilt çabuk yaşlanacak ve kırışıklığa davetiye çıkaracaktır.

Öncelikle cildimizi temizleyelim ve kışa hazırlayalım. Cilde yapılan önemli bir uygulama olduğu için çok dikkatli olunması gerekiyor. Cildin ölü katmanlarından arınması için peeling mutlaka uygulanmalıdır. 3 yemek kaşığı esmer şeker, 1 yemek kaşığı kayısı yağı, 1 su bardağı yoğurt ile peelingimizi hazırlayalım. Bu peeling sayesinde cildinizin rahatladığını ve arındığını hissedeceksiniz. Peeling yaparken cildinize parmak hareketleriyle aşağıdan yukarıya doğru uygulayabilirsiniz. Dairesel hareketlerle temizleyelim ve sonrasında ılık su ile cildimizi temizleyelim. Cildin yenilenmesini, sağlıkla parlamasına yardımcı olan peeling sayesinde porselen gibi bir cilde kavuşabileceksiniz.

Zencefil, okaliptus, papatya, melisa yaprağı ve nane ile peelingimizi hazırlayabiliriz. Tüm malzemelerden eşit miktarda bir tülbentin içine koyalım. Küçük bir leğenin içine2 bardak sıcak su koyup içine bitkilerin olduğu tülbenti bu suyun içinde 5 dakika bekletelim. Bu süre sonunda suyunu sıkıp tülbenti tüm cildinize ve dekolte bölgeniz dahil olmak üzere yayın. Bu peeling her cilt tipi için uygun olup cildin tazelenmesini sağlayacaktır. Nefes alan ve canlanan cildinizin sık sık peeling ile temizleyebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Uzmanlardan tüm ciltler için peeling Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları