Vitiligo nedir, bitkisel tedavi ile geçer mi?

adminCilt Sağlığı1 Yorum10 Temmuz 2014

Deride pigment üreten, derimize rengini veren melanosit hücreleri bulunmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı melanositlerin hasar görmesi sonucu deri pigment üretemez ve deri üzerinde dağınık lekeler oluşmaya başlar. Büyüklükleri değişim gösteren lekelerin beyaz beyaz yayılması vitiligodur. Vücutta en fazla el, kol, bacak ve yüz bölgesinde görülmektedir. Hastalığın yayılmasına ve daha çok çoğalmasına neden olan bazı faktörler bulunmaktadır. Güneş yanması ve stres başlıca nedenler arasında belirlenmiştir. Vitiligonun yayılmasını durdurmak ve bu hastalığı tedavi edebilecek bitkisel kürler mevcuttur. Uzmanların tavsiye etmiş olduğu bitkisel karışımlar sayesinde bu cilt hastalığı kabus olmaktan çıkacaktır.

Beyaz leke hastalığı olarak bilinen vitiligo kabus gibi bir cilt hastalığı

15 gr. yulaf samanı ve 1 litre su ile karışımı hazırlayalım. Suyu ocağın üzerine alıp kaynatalım ve içine yulaf samanı ilave edelim. Tencerenin ağzını kapatıp ocağın altını kısalım. Bu şekilde 3 dakika daha kaynatalım. Ocaktan alıp ılık hale geldikten sonra süzelim. Süzüldükten sonra pamuk ile lekelerin üzerine sürelim. Sürme işleminin ardından 2 saat durulamadan bekleyelim. Bu kürü haftada 3 defa düzenli olarak uygulayalım. Oluşan lekeler zaman içinde yavaş yavaş kaybolacaktır. Kürü uygulamadan önce elleri 2 dakika bekletmek kürün daha etkili olmasını sağlayacaktır.

1 adet portakal kabuğu, 1 çay bardağı su ve 1 adet elma kabuğu ile ikinci karışımı hazırlayalım. Suyu kaynatalım ocağın altını kısık içine portakal kabuğu ilave edelim. Bu şekilde 3 dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatalım. Ilık hale geldikten sonra suyunu süzerek lapasını vitiligo bölgesine sürüp yerleştirelim. 15 dakika geçtikten sonra lapayı sürdüğümüz bölgeden alarak 1 saat bekleyelim. Hemen arkasından bölgeyi su ile temizleyelim. Bu kürü haftada 3 defa vitiligo kürünü kullanabilirsiniz. Özellikle başlangıç aşamasında çok etkili olacaktır.

Etiketler: ,

Vitiligo nedir, bitkisel tedavi ile geçer mi? Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Vermek İstemiyorum diyor ki:

    İsmimi ve e mail adresimi vermek istemiyorum fakat benim boynumda ön tarafında vitiligo var birçok krem bitsel ürün kullandım gene kullanıyorum fakat çok rahatsız ve utanç veriyor bana bu nasıl geçer?

Vitiligo nedir, bitkisel tedavi ile geçer mi? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları