Vücudu toparlamak için bitkisel karışımlar

adminBitkisel Sağlık0 Yorum12 Eylül 2013

Vücudu kırışıklıklara ve sarkmalara karşı korumak için bitkisel yağlar çok yardımcıdır. Cilt zamanla ve yerçekimine bağlı olarak elastikiyetini ve sıkılığını kaybeder. Fakat vücudu toparlamak ve sarkmaları geciktirmek için cildinizin ihtiyacı olan beslenme kaynağını vermek gerekiyor. Bitki yağları ile cildinizi zamana karşı korumaya almış olacaksınız. Sizler de doğal yöntemlerle güzellik ve bakım sağlamak istiyorsanız, mutlaka karışımlarımızdan faydalanmalısınız. Mucize niteliğinde kısa sürede etkisini gösterecek olan karışımlarla cildinizin yeniden yapılandığını hissedeceksiniz. Yosun sabunu cildi yenileyecek özelliğe sahip olup, sıkılaşması için ilk adımı atacaktır. Gözeneklerin açılması ve ölü derilerin dökülmesi için yosun sabunu çok etkili bir yöntemdir.

2 yemek kaşığı portakal yağı, 2 yemek kaşığı çilek yağı, 2 tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 tatlı kaşığı yasemin yağı, 1 tatlı kaşığı kantaron, 2 çay kaşığı susam yağı ve 2 çay kaşığı avakado yağı ile toparlayıcı karışımımızı hazırlayabiliriz. Bütün malzemeleri karıştıralım ve serin bir yerde 10 gün boyunca saklayalım. Özellikle karın ve bacak bölgesi sarkmaları için ideal bir karışımdır. İhtiyaç hissettiğiniz bölgelere karışımdan masaj yaparak sürebilirsiniz. Yağların emilimini sağlamak için öncelikli olarak yosun sabunundan yardım alabilirsiniz. Cildinizin gözeneklerine daha iyi işleyerek etkisini gösterecektir.

Başka bir toparlayıcı tarif 1 şişe gliserin, 5 limon suyu, yarım kilo kırmızı acı biber ve bir şişe biberiye yağıdır. Öncelikle aktardan almış olduğunuz kırmızı acı biberi haşlayalım. Daha sonra limon suyunda öldürelim. Bütün malzemeler hazır olduktan sonra blendırdan geçirelim. Karışımın 3 gün boyunca serin bir yerde bekletilmesi gerekiyor. Buzdolabında bekletebileceğiniz karışımı vücudunuza masaj yaparak yedirebilirsiniz. Önce cildinize kese yapın ve sonrasında toparlayıcı karışımı sürebilirsiniz. Haftada bir gün uygulayacağınız toparlayıcı karışımlardan sonra, cildinizdeki mucize sıkılaşmayı fark edebileceksiniz.

Etiketler: , ,

Vücudu toparlamak için bitkisel karışımlar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları