Vücut bakımı nasıl yapılır?

adminGüzellik Sırları0 Yorum21 Şubat 2012

Vücut bakımı ayaktan saçımıza kadar ayrı ayrı ilgi isteyen bakımların hepsini kapsar. Her gün duş almak elbette ki vücut bakımının en sağlam tarafıdır. Fakat öncesi ve sonrası için yapılması gereken uygulamalar vardır. Ayak, el ve dirseklerin bakımı hijyen olmanın simgelerinden en önemlisidir. Kuru ve bakımsız tırnaklar son derece sağlıksız, estetik olmayan bir görüntü sergiler. Bunun için el ve tırnak bakımı konusunda çok hassas olunması gerekir. Bunun için güzellik salonuna gidilmesine gerek yoktur. Evde kendi imkanlarımız dahilinde son derece temiz ve bakımlı ellere kavuşabiliriz.

Yarım limon ılık suyun içine sıkıp bir kaç damla gliserin damlatalım ve ellerimizi içine koyalım.
Bu şekilde 10 dakika bekleyelim. Tırnaklar için manikürümüzü evde yapalım ve ellerimizi nemli kremlerle destekleyelim. Ayak ve topuk bakımı için, yine ılık suyun içine gül suyu ekleyip ayaklarımızı içine koyalım. 10 dakika bekleyip topuğumuzu ponza taşı ile iyice ovalım. Tırnak bakımını yaptıktan sonra nemlendirici krem sürelim ve yumuşacık ayaklara kavuşalım. Bacak bakımını da aynı şekilde mutlaka krem sürelim ve bebe yağı ile ovalım. Özellikle bu işlemi banyo sonrası uygulayalım. Yumuşacık ve arınmış bacaklara sahip olmak zor değildir. Komple vücut peelingi için, boş bir şişenin içine 1 litre süt, 1 fincan tuz ve yarım fincan balı koyalım.

İyice çalkalayalım ve oluşan köpükle vücudumuza ovalım. İyice ovduktan sonra cildimizi ılık su ile yıkayalım ve derinlemesine temizliğin tadına varalım. Ölü derilerin atılmasını ve gözeneklerin açılmasını sağlayan bu peelingi ayda 1 kere uygulayabiliriz. Göz etrafı kırışıkları için yarım adet salatalık ve 3 yemek kaşığı tatlı badem yağını robottan geçirelim. Bu karışımı pamuk yardımıyla gözlerimin kenarına sürelim. Bu şekilde 20 dakika bekleyelim ve ılık su ile yıkayalım. Göz kenarı kırışıklarına karşı harika bir sihirli formüldür. Saçlar için gerekli özeni göstermek mutlaka gereklidir. Saçımıza ihtiyacı olan nemi kazandırmak için banyo öncesi sonrası olmak üzere bakım kremlerini uygulayalım. Tepeden tırnağa güzelleşmek için sihirli formüller elimizin altında bulunmaktadır.

Etiketler: , ,

Vücut bakımı nasıl yapılır? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları