Vücut çatlakları için mucize peeling tarifleri

adminGüzellik Sırları0 Yorum11 Eylül 2013

Vücut çatlakları kilo alıp vermeye ve hamilelik sürecinde oluşan cilt yüzeyindeki pürüzlerdir. Cildin hasar görmesi, gerilip kendini bırakmasından dolayı oluşmaktadır. Özellikle hamilelik süreçlerinden sonra bayanların yaşadığı ortak sorunlardan biridir. Fakat cilt yüzeyinde görülen çatlaklara doğru bakım ve egzersizler sayesinde daha gergin bir görünüm vermek mümkündür. Her ne kadar çatlak oluştuktan sonra yok edilmesi zor olarak bilinse de , bitkisel yağları ve aktif egzersizlerle elbette mümkündür. Özel masaj teknikleri ve karın kaslarını harekete geçirerek 6 ay içinde çatlaklarda azalma ve gerilme hissedeceksiniz. Bu da mucize tadında keyfine doyum olmayan bir lezzet olacaktır.

Nar kabuğu mucizeleri saymakla bitmez bir lütuftur. Doğadan gelen şifalar etkisini gösterecek ve cildinizin tazelendiğini hissedeceksiniz. Nar kabuğu peelingi ile cildiniz sıkılık kazanacak, çatlakların azalmasını sağlayacaktır. Nar kabuğu ve gliserin ile ilk peelingimizi hazırlayabiliriz. Nar kabuğunu yıkadıktan sonra rendeleyelim. İçine gliserin ilavesi yaptıktan sonra karıştıralım. Çatlak olan bölgelere karışımı sürmeye başlayalım. Saat yönünde masaj yaparak çatlakların iyice yemesini sağlayalım. Aynı zamanda peeling uyguladıktan sonra kasları güçlendirmek için karın çalışma egzersizler yapalım. Gerilen kaslar sayesinde çatlakların görünümü değişecek, daha gergin olacaktır.

Çatlak gidermek için kurutulmuş bitkilerle hazırlanmış kürler de oldukça faydalıdır. 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı ceviz yağı, 1 tatlı kaşığı menekşe yağı ve 1 yemek kaşığı susam yağı ile mucize peelingimizi hazırlayabiliriz. Öncelikle malzemeleri bir kasenin içinde hazırlayalım. Daha sonra çatlak olan bölgelere masaj yaparak yedirelim. Aynı şekilde saat yönünde masaj hareketleri ile peelingimizi tamamlayabiliriz. Peelingin daha etkili olabilmesi için temizlenmiş bölgeye uygulanması tercih edilmektedir. 6 ay sürecinden sonra çatlaklarda azalma ve mucize şekilde yok oluşları görebileceksiniz.

Etiketler: , ,

Vücut çatlakları için mucize peeling tarifleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları