Yağlı ve karma ciltlere temizleme toniği

adminCilt Sağlığı0 Yorum19 Eylül 2013

Yağlı ve karma ciltlere temizleme toniği oldukça faydalı olan temizleme ürünlerinden biridir. Cilt toniğinin özelliği cildi sıkılaştırıp, ihtiyacı olan sıkılığı kazandırmasıdır. Sadece yağlı ve karma ciltlerin kullanması gereken hazırlanacak toniğin yapımı oldukça kolaydır. Derinlemesine temizlenen ciltlerin taze kalması ve yaşlanmaması kaçınılmazdır. Günlük hayatta cildin yapısı dış faktörlere ve kimyasal makyaj ürünlerine maruz kalarak bozulmalar gösterir. Bir çok faktör cildin yıpranmasını ve sağlıklı görünmemesini sağlar. Bu da cildinizin kırışıklıklara davetiye çıkarmasına yardımcı olacaktır. Özellikle sigara, makyaj, yorgunluk ve gerekli bakımını yapılmayan ciltlerde görülen bu oluşumları ev yapımı tonikler ile etkisiz hale getirebilirsiniz.

1 litre su ve 5 yemek kaşığı keten tohumunu kaynatalım. Kaynadıktan sonra süzelim ve oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına kaldıralım. Cildinizin lekeli kısımlarına ovarak yedirebilirsiniz. Sadece lekeli ve sorunlu olan bölgeler için hazırlanmış bir karışımdır. Lekelerin açılması için oldukça idealdir. Tonik olarak da kullanılabilir. Başka bir sıkılaştırma toniği ise bir tutam lavanta, bir tutam melisa, papatya, hatmi çiçeği, yarım fincan saf alkol ve içme suyu ile toniğimizi hazırlayalım. Kaynamış olan suyun içine malzemelerimizi ekleyip 15 dakika demlenmesini bekleyelim. Demledikten sonra temiz bir kabın içine süzelim. Karışımın içine yarım kahve fincanı saf alkol ekleyelim.

Hazır olan karışımı buzdolabında bekletip kullanabiliriz. Diğer tonik tarifi ise aynı şekilde birer tutam olmak üzere ıhlamur, papatya, adaçayı ve at kuyruğundan göz kararı kaynamış suyun içine atalım. 30 dakika demlendikten sonra karışımı yüzümüze sürebiliriz. Kırışıklıkları azaltan, cildin gözeneklerini sıkılaştıran ve cildin parlamasına yardımcı olan harika bir tonik karışımdır. Kısa süre var olan kırışıklıkların azaldığını ve cildinizin yapısının gerginleştiğini görebileceksiniz.

Etiketler: , ,

Yağlı ve karma ciltlere temizleme toniği Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları