Yaşlılık lekelerine doğal çözüm

adminCilt Sağlığı0 Yorum13 Mayıs 2014

Yaşlılık lekelerinin en önemli nedenlerinden biri cildin üst bölümünde pigmentlerin bir araya gelmesidir. Yaşlılık lekeleri 45 yaşından sonra görülmeye başlar. Güneş ışınları, alkol ve sigara tüketimi cilt üzerindeki serbest radikalleri açığa çıkararak, lekelerin oluşmasına etken olacaktır. Cilt üzerinde ve özellikle ellerin üst tabakasından oluşan kahverengi lekeler yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerdir. Bazı kişilerde bu lekeler daha fazla kendini göstermektedir. Bunun nedeni açık tenli ve genetik yapıyla alakalıdır. Öncelikle açık tenli kişilerin güneşe çıkmadan önce mutlaka koruyucu krem kullanmaları önerilir. Lekeler oluştuktan sonra uzmanlar tarafından tavsiye edilen kürler de çok faydalı olacaktır.

Öncelikle 2 bardak suyu ağzı kapalı tencereye koyup kaynatalım. Su kaynadıktan sonra içine 6 yemek kaşığı soya fasulyesi ilave edelim. 30 dakika kaynattıktan sonra suyun rengi kırmızıya dönüşecektir. Sudan bir kahve fincanı alalım ve pamuk yardımıyla yaşlılık lekelerinin üzerine sürelim. Kurudukça bir kaç defa tekrar edelim ve kürümüzü 1 ay boyunca haftada 3 defa kullanalım. Oldukça faydalı olacak olan kürümüzü düzenli olarak kullanalım ve ihmal etmeyelim. Yaşlılık lekeleri için soya küründen başka bir de sirke kürü tavsiye edilmektedir. 1 tatlı kaşığı sıkılmış limon suyuyla bir tatlı kaşığı sirkeyi kahve fincanında karıştıralım. Elde edilen karışımı 5 dakika bekletelim. Daha sonra aynı şekilde pamuk yardımıyla yaşlılık lekelerinin üzerine sürelim.

Sirke ve limon kürünü de 1 ay boyunca haftada 3 defa olmak üzere düzenli olarak kullanalım. Yaşlılık lekelerini adeta cildinizin üzerinde silecektir. 2 avuç buğday, 2 su bardağı yağmur suyu, 2 yumurta sarısı ve 1 çorba kaşığı badem yağı ile kürümüzü hazırlayalım. Buğdayı yağmur suyu ile pişirelim. Daha sonra buğdayları ezerek sıkalım. Yumurta sarıları ve badem yağını karışıma ekleyelim. Yumuşak bir fırça veya pamuk ile lekeli bölgelere sürelim. Sabah ve akşam düzenli olarak kullanılabilir.

Yaşlılık lekelerine doğal çözüm Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları