Yaz ishaline bitkisel tedavi

adminBitkisel Sağlık0 Yorum20 Eylül 2013

Yaz ishali özellikle hazımsızlık ve bağırsak düzensizliklerinden oluşan bir rahatsızlıktır. Sık sık sulu dışkılama meydana gelir ve oldukça sancılı bir süreçtir. Yaz ishallerinin başında mikrobik ishaller gelmektedir. Mikrobik ishaller sıcak yaz günlerinde karışık tüketim yapmaktan, sıcakta tüm canlıların su ihtiyaçlarının artmasından, iyi yıkanmamış sebze ve meyveden ver türlü tehlike faktörlerinin meydana gelmesi sonucu yaz ishalleri olarak belirtilen hastalık ortaya çıkmaktadır. Sıcak ortamda beklemiş olan gıdalar, mikrop ve bakteri üretimini gerçekleştirir. İyi yıkanmayan ellerden bulaşan mikroplar da bulaşıcı olurlar. Yaz ishalleri için bitkisel tedavi yöntemleri oldukça etkili olacaktır.

Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri yaz ishallerini etkisiz hale getirecektir. 1 bardak suya 10 gr. adaçayı koyalım. 10 dakika bekletelim ve günde 3 bardak içelim. Muz, patates, karadut, elma, ayva ve nar bol bol tüketilmelidir. Yaz ishallerinde bol bol kaynamış soğutulmuş su içilmesi tavsiye edilmektedir. Günde 2 bardak elma suyu içilmesi de tedavi edici olacaktır. 1 bardak kaynar suyun içine 1 çay kaşığı tarçın ekleyelim. 10 dakika bekleyip içelim. Günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir. Bilindiği gibi karanfil ishal rahatsızlıklarına çok iyi gelmektedir. Karanfilin taze olması hemen etki edecektir. 8 adet karanfili ortadan ikiye bölelim.

Daha sonra 1 tatlı kaşığına koyalım. Öğleden önce ve öğleden sonra biraz su ile yutalım. Karanfil kürü ishalinizi kısa sürede tedavi edecektir. Bilindiği gibi her derde deva kantaron yaz ishalleri için mucize şifalıktır. Bir bardak kaynamış suyun içine 7 gr. kantaron bitkisi koyalım. 10 dakika bekleyip öğle ve akşam yemeklerinden önce birer bardak şifa niyetine içelim. Bağırsak düzensizlikleri için tedavi edici bitkilerden biridir. Vücudumuzda var olan zehri atarak, ciddi oranda rahatlama hissetmenizi sağlayacaktır. Adaçayı, papatya, kuşburnu, nane, kekik ishal için acil çözümler getiren şifalı bitkiler arasındadır.

Etiketler: , ,

Yaz ishaline bitkisel tedavi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları