Yaz makyajının püf noktaları

adminGüzellik Sırları0 Yorum29 Haziran 2014

Yaz aylarının sıcak be nemli etkisiyle yaşanan terleme ile yapılan makyajın özelliği kalmayacaktır. Özellikle gece makyajlarınızın kabusa dönmemesi için bir kaç küçük püf noktasıyla, makyajınızın daha uzun süreli olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik yağlı ciltler için makyaj daha da zorlayıcı olmaktadır. Yağlı ciltlerin kullanması gereken jel temizleyicilerin çok faydası olacaktır. Güneşte korunması gereken cildinizi temizlemek doğru olacaktır. Fakat kuru bir cilde sahipseniz, aynı şekilde temizledikten sonra yüzünüzün hassas bölgelerini nemlendirdikten sonra makyajınızı sabitleyebileceksiniz.

Yaz aylarında terlemeden kaynaklanan makyaj malzemelerinizin pürüzleşmesi kötü bir görünüm yaratacaktır. Kapatıcınızın pürüzsüz olmasını sağlayın. Özellikle göz altlarınıza kapatıcı sürerken mutlaka parmak ucunuza nemlendirici sürün. Bu şekilde daha kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm olacaktır. Kapatıcınıza uygun bir pudra ile destek sağlayabilirsiniz. Bu şekilde cildinizin rengin de harika bir bütünlük kazandıracaksınız. Cildinizin rengine uygun bir fondöten sürerek renk uyumunu tamamlamış olacağız. Bu işlemden sonra göz farınızı da sürerek uygun bir tonlama kazandırabileceksiniz. Göz farı bakışlarınıza daha da anlam kazandıracaktır.

Göz kaleminizi de sürdükten sonra rimelinizle göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Cildinize son bakımı yapmak için fırça yardımıyla pudra ve fondöteni dağıtabilirsiniz. Bu işlem cildinizi daha da canlı ve pürüzsüz gösterecektir. Hemen arkasından cildinizin ve makyajınızın rengine uygun bir allık ile elmacık kemiklerinizi açığa çıkarmalısınız. Beyaz tenli olan bayanların pembe tonların da bir allık, esmer ve kumral olan bayanların ise şeftali tonlarını kullanması doğru olacaktır. Makyajınızın tamamlanması için kaşlarınız seyrek ise, saç renginize uygun tonlarda kaş farı sürmeniz yüzünüzü daha belirgin kılacaktır.

Etiketler: , ,

Yaz makyajının püf noktaları Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları